Menu

mleko

Hej, mam pytanie do Was, ile Wasze maluchy piły mleczka w wieku 10-11 mies.? moja mała piła około 180 ml. na jeden raz. chodzi mi o moja szwagierkę która uważa ze dziecko w tym wieku powinno pic 100 ml. dlatego że.......zabardzo może się roztyć(krejzolka) a co Wy uważacie na ten temat???

mamapati
 897  34

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie mleko

Odpowiedzi

Mysiaa
Hmmm mój synek w tym wieku pił 210 ml czasem 240.Ale żeby uważać,że dziecko powinno pić tylko 100 ml bo się może roztyć...co najmniej dziwne.Może niech szwagierka spróbuje na sobie tą dietę??A ten maluszek dostaje jeszcze coś innego do jedzenia??
Kasia011085
hmmmm u mnie to wygląda tak:rano dosteje 120,później dostaje 100ml,popołudniu bo mam nadzieje że zasnie dostaje znów 100(oczywiście nie zasypia bo nie lubi spać)....no i przed snem nocnym 120........nie wiem czy to dużo czy mało......ale zasadniczo tak to wygląda:):)
Zana
.. ...ludzie .......przecież niektóre rzeczy są tak oczywiste ze wstyd pytać.........(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)
Mysiaa
Wstyd czy nie...ale autorka spytała tylko o naszą opinię na ten temat(kwiatek)
mamapati
Mysiaa dostaje jeszcze słoiczek z obiadkiem (od 4 lub 5 mies. bo są bardziej zmiksowane)
KlaudynaK
Staś w tym wieku pił około 210 ml z kaszką. Po góra 2 godzinach jadł śniadanie Jakoś pod koniec 13 miesiąca odmówił picia mleka w ogóle. Teraz je serek z samego rana, a potem to już ile wlezie... To mały pasibrzuch, a w cale nie jest gruby!
Kasia011085
ma kartoniku od mleka jest napisane ,że dziecko powinno pić: 3X210 ml.....tak jest napisane na NAN2.......zaraz po tym kartoniku zaczynamy NAN3:)
Mysiaa
to on nie ma jeszcze ząbków??Bo jeśli ma to przecież nie trzeba mu już miksować.Jak będzie starszy może nie chcieć jeść czegoś co będzie w kawałkach.A czemu mu nie podaje tych po 9 miesiącu,albo czemu sama mu czegoś nie ugotuje??
mamapati
a i jeszcze zaznacze ze maluch od kąt skończył 9,5 mies. był na siłe prowadzany za ręce i po dwóch tygodniach zaczoł sam chodzić
Mysiaa
On może potem po prostu odmówić jedzenia nie zmiksowanego jedzenia....
Mysiaa
dziecko nie powinno być na siłe uczone chodzenia....żal mi tej matki.Z jednej strony chce żeby dziecko było duże (uczy na siłę chodzenia),a z drugiej daje mu zupki po 4 czy 5 miesiącu.Moze niech się nad tym poważnie zastanowi....
mamapati
ma 4 zęby(2 na górze i 2 na dole)
Mysiaa
Emmi(kwiatek). Porozmawiaj z tą szwagierką i namów ją żeby zaczęła mu coś sama gotować,albo niech chociaż podaje mu te obiadki po 9 miesiącu.Bo będzie miała potem problem.A dziecko na prawdę w tym wieku to może jeść juz prawie wszystko,a te obiadki po 4 miesiącu mają bardzo mała gamę do wyboru.
JUSTYS
a niech sobie robi co chce jej dziecko jej sprawa @mamapati jak dziecko prowadzone za rączki zaczęło po 2 tyg stawiać samo kroki to to raczej nie było stawianie dziecka na siłe widocznie już była jego pora
Mysiaa
te obiadki po 9 miesiącu przecież też nie są przygotowywane w tak dużych kawałkach.A zawsze jak bedzie widać,że dziecko sobie nie radzi to można podusić widelcem te większe kawałki.
Kasia011085
mamapati...................ile można tych słoiczków dawać??mój maluszek dosteje w tej chwili kaweałek jabłuszka do rączki,bułki itd.musi ćwiczyć mięśnie rzuchwi...stąd obowiązkowo podaje się maluszkowi większe kawałki jedzenia:)OOOOOOOOOO NIE!!NIE NALEŻY DZIECKA ZMUSZAĆ DO TEGO BY CHODZIŁ...KOMU TO MA SŁUŻYĆ ??TWOJEJ SATYSFAKCJI??A POŹNIEJ BĘDZIE MIAŁ WADY KRĘGOSŁUPA.....!!!ja maluszka do niczego nie zmuszam!!ma 10 miesięcy i dopiero od jakiś 5 dni sam staje przy pufie...oczywiście kilka razy go do tej pufy przystawiłam by pokazać ,że tak też można......no i czekałam czekałam i sama byłam w szoku gdy zobaczyłam że sam stoi:))ECHHHH ALE DUMNA JESTEM:d
mamapati
mi to najbardziej żal dziecka, a ona ma 30 lat,
Jej synek ostatno siedział z nami moj go z czystj ciekawości posadził na wadze a tam waga wskazuje 6800g
próbowaliśmy z nia rozmawiać ale nic do niej nie dociera :(
Mysiaa
Kasia011085 święte słowa.Dziecko musi ćwiczyć mięśnie żuchwy ,ale też paluszki ,no i chwytanie.To jest bardzo ważne!!
Mysiaa
(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka) o matko mój to tyle ważył jak miał niecałe 5 miesięcy!!To w takim razie porozmawiaj z ojcem dzidziusia ,przecież to dziecko ma niedowagę.Lekarze jej nic nie mówią??
JUSTYS
jaką krzywdę to że prowadzi dziecko za rączki a dziecko po 2 tygodniach samo chodzi niektóre 9 miesięczne dzieciaki już chodzą @Emmi nie mieszaj dwóch różnych spraw bicie dziecka a nauka chodzenia....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.