Menu

mleko

Kiedy zaczelyscie podawac swoim pociechom mleko z kartonu? Ile procent i w jakich ilosciach na poczatke. Czy moge podawac rocznemu dziecku butelke takiego mleka dzinnie, jezeli nie widze, zeby cos jej bylo?

samanita
 907  18

Znajdź pytania na ten sam temat:

mleko

Odpowiedzi

agnese32
u mnie juz mamusie podaja mleko ale z butelki tej krotkiej waznosci tzn swieze . ja dawalam i nic mu nie bylo ale ze wzgledu na witaminy podaje mu mleko od 1- 3 lat. jesli jej nic nie jest to smialo mozesz jej dac . ile procent bo ja nie zwracalam uwagi . dawalam mleko odtluszczone ale nie 0.0 chyba 3,2 niepamietam (awve)
natuuusia19
jak wiki skonczyla 7 miesiecy zaczelam jej podawac zwykle mleko. 0,2 % tluszczu na poczatek:) nic jej nie bylo:) do tej pory wola, "kotek chce swoje mleczko"
monikarogalska2
ja zaczęłam dawać jak mała skończyła 18 m-cy mleko 3,2% (gdzieś wyczytałam że takie(3,2%) powinno się podawać)
karolincia
kupuje w kartonie ale świeże też takie można kupić tylko trzeba czytać ale to starszej daje na razie małemu po skonczeniu roczku zacznę
Magdzik
Moja córa pije mleko z kartonu odkąd skończyła 2,5 roku. Też słyszałam, że należy podawać mleko 3,2-procentowe i takie właśnie pijemy.
Madzik8889
Ja zaczełam podawać jak mała miała 8 miesięcy. Na początku to najchudsze i rozcieńczone a stopniowo(ma teraz 3 lata) zwiększałam procent tłuszczu w mleku i zmiejszałam ilość dolewanej wody. Ostatnio też czytałam w jednej gazecie że to mit o tym że dziecko poniżej 3 roku życia nie powinno pić mleka krowiego wręcz przeciwnie powinno na początku serki itp. wszystkie przetwory mleczne a później mleko czyli w wieku ok. 1 roczku powinno już pić mleko.
amalka
Krzysio pije mleko z kartonu dopiero od około miesiąca a ma 3,5 roku. Wcześniej tylko modyfikowane bo "zwykłe" wypluwał. Teraz też szykuję tak by nie widział co leję do kubka (krejzolka) Inaczej nie tknie... Podaję mu 3,2 i obowiązkowo z dodatkiem kakaa, bo samo mleko jest (zdaniem synka) "fuj"
niedziela
ja podałam w 13 miesiącu, taskie "od prawdziwej krowy" oczywiście sprawdzony namiar, rozcieczałam pół na pół z przegotowaną wodą i wszystko było super, do czasu...Nagle wyskoczyło zapalenie obu uszu, miesiąc potem zapalenie oskrzeli (wszystko na tle alergicznym) ja nic nie widziałam (żadnych krostek ani nic) ale podczas chorób i kontroli po okazało się że Majka miała ciągle płyn w uszach (alergia) odstawiliśmy mleko i odpukać jest ok. Myślę że za wcześnie podałam mleko i ją uczuliłam (wcześniej jadła Nan'a i wszystko było ok). Co wcale nie znaczy że u Was też tak to się skończy.
karolincia
bo mleko to od krowy częściej uczula niż z kartonu
myszka838383
3,2% od 18 miesiąca
renata29
miał półtora roku jak pierwszy raz zrobiłam mu kaszę na mleku z kartonu,najpierw wypijał butlę rano a po kilku dniach też wieczorem,teraz pije mleko pasteryzowane bo podobno nie jest ono tak przetworzone jak UHT i ma jeszcze jakiekolwiek wartości odżywcze :)
MamaMaya
moja ma prawie dwa i pije modyfikowane i nie zamierzam jej zmieniać na zwykle - na pewno nie przed 3 rokiem życia.
jola75
od 12 mc
Iwona1977
3,2% od 8 mc
emikacpi
od 1,5 roku podawałam już 3,2%
xkasiulax
3,2 od 14 miesięcy łaciate w proszku
Anemona
moja jak miała 6 miesięcy to zaczęłam podawać mleko z kartano takie 3,2% rozcieńczałam tak na szklankę mleka 1/4 szklani wody. Teraz pije 2 razy dziennie kasze na mleku z kantora a raz , dwa na mleku modyfikowanym.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.