Menu

Mleko matki - jak długo karmiłaś piersią

Jak wspominacie okres karmienia piersią? Czy długo karmiłyście wasze pociechy piersią? Jakie powinno być waszym zdaniem minimum jeśli chodzi o czas karmienia? (zakładając oczywiście, że nie wystąpią problemy z laktacją). A jakie maksimum? Czy widok trzylatka przy piersi mamy was nie szokuje? Ciekawi jesteśmy jakie macie podejście do tej kwestii.

Ania
 1879  25

Znajdź pytania na ten sam temat:

karmienie piersią

Odpowiedzi

sweetnessa27
Ja karmiłam 7 miesięcy...Dla mnie troszkę za krótko..No ale tak wyszło..Teraz bym bardziej walczyła o karmienie. Gdy nie ma problemów z laktacją to minimum 6 miesięcy...Optymalnie do roku i nie dłużej.
Magdzik
Karmiłam 7 m-cy, dłużej się nie dało, bo mi pokarm zanikał i musiałam dokarmiać córkę butlą.
iwona1985
Karmiłam tylko 7 miesięcy a dlatego ze córcia sama zrezygnowała bo zachorowała i nie chciała piersi. Jeśli nie ma problemów z laktacją to do 6-7 miesięcy a maximum to do roku nie dłużej, ale to tylko moje zdanie.
adaPG
ja karmilam rok ,pozniej synek sam zrezygnowal z mleka.mysle,ze czas karmienia to indywidualna sprawa,jesli matka chce karmic 3 latka to jej wlasny wybor,nie jest to nic na tyle szokujacego by nalezalo to potepic.
Edytka85
Obie córki około 1,5 roku. Czas karmienia to indywidualna sprawa każdej kobiety, nie wnikam w to.
izunia83
kacpra rok i nadulke tez tak zamierzam mam nadzieje ze sie uda
daryjka87poznan
Karmiłam tylko miesiac. Miałam problemy z laktacja.
olenka78
3,5 roku..........duzo za duzo.......coreczka zabrala mi cala energie :(
korek221
Karmiłam Grzesia 11 miesięcy - później młodziutki sam zrezygnował a mnie było żal...buuuu,wspominam ten okras czasu bardzo mile:)
ajrian
półtora miesiąca.I wspominam to jak traumę.Nie dałabym rady karmić rocznego czy dwuletniego dziecka.....
Kordelia
Starszego syna karmiłam rok, a młodszego też tak zamierzałam ale przeciągło się do 1,5 roku. Trzy latek przy piersi nie szokuje mnie, ale to jest zdecydowanie za długo.
madusia
pol roku-pamietam do tej pory dzien protestu (3maja) Wiktorka,ze nie chce wiecej mleka ;/
Matina
Prawie wcale - tylko w szpitalu. I podobnie jak arjan wspominam to okropnie. Dodam, że dla mnie karmienie piersia dwu, trzyletniego dziecka nie jest normalne, ale to wyłącznie moje zdanie.
irekzboralski
przez 13 miesięcy karmiłam piersią synka
syla
Ja wogle nie karmiłam swoich dzieci piersią ,ale nie wyobrażam sobie 2 czy 3 latka przy piersi
jolla30
moja szwagierka karmi piersia pięcioletnia !!!! córkę .ja karmiłam pół roku mały nie chciał ssac piersi
aniula
Synka karmilam 2 latka, córke poltora roku, potem sama zrezygnowala z cyca.Uwazam że warto karmic dziecko minimum rok, wspominam ten okres wspaniale, mimo ze na poczatku były lzy i okropne trudnosci.Uwazam ze warto próbowac dla dziecka nie ma nic lepszego niz mleko matki.
Jaga80
Starszą córę karmiłam 15 m-cy,i miło wspominam te chwile choć początki były ciężkie.Śmiesznie wyglądała 10-cio miesięczna dziewczynka przybiegająca do mamy i siadająca przy piersi.:-) Młodszą natomiast tylko 10 m-cy.
Trzylatka przy piersi uważam już za lekką przesadę.Jednak to indywidualna sprawa matki i dziecka.Każda matka ma inne podejście do tego tematu i wiele zależy od dziecka.
sara7777
synka karmiłam 10 miesięcy( ząbki miał tak ostre że dłużej sie nie dało bo brodawki krwawiły). teraz córeczkę karmię narazie miesiąc i zamierzam jak najdłużej ale napewno nie do 3 roku życia.podziwiam mamy które tak długo karmią swoje dzieci piersią,szacunek dla nich
emiliab
Synka karmiłam pół roku, córeczkę niestety tylko 2 dni. W szpitalu dokarmili ją sztucznym mlekiem i piersi już nie chciała.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.