Menu

mleko modyfikowane !!!!!

chciałabym podawac raz dziennie mleko w proszku wieczorem .moje malenstwo ma 5 tyg. ale juz sam nie wiem co robic czy to dobry pomysł czy nie zaniknie mi laktacja jak tak zrobie ? poradzcie cos :)

szocia23
 716  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie mleko

Odpowiedzi

betty
wiesz co jak chcesz wprowadzić mleko takiemu maluszkowi to najlepiej zapytaj swojego pedatry. a co do laktacji to jak podasz raz dziennie to ci napewno nie zaniknie- ja tak robiłam jak musiałam gdzies wyjść lub jechać i chciałam żeby mała była bardziej nasycona bo cyca to ona doiła co 2 godziny...
madusia
moim zdaniem lepiej jakbys karmila maluszka tylko piersia po co niepotrzebnie wprowadzac mleko??jesli wprowadzisz mleko modyfikowane to pokarm Twoj nie to,ze nie zaniknie tylko moze oslabic laktacje..
isia8410
ja swoje maleństwo dokarmiałam od 3 tygodnia też mlekiem modyfikowanym i właśnie na noc gdyż nigdy nie najadała się z piersi
(smutna)(smutna)(smutna) spodobało mi się to bo mała potem zaczęła przesypiac nawet przez 4-5 godzin(grins)(grins)(grins)(grins) a najważniejsze, że zaczęła bardzo ładnie na wadze przybierac(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)
isia8410
a laktacja nie zmniejszyła się:))
coolbeti
ja tez zaczełam niunie dokarmiac jak byłam zrezygnowana po tym kiedy moja mała cały dzien siedziała przy cycu. Tez zaczelam podawac butelke przed snem i czasami raz w ciagu dnia kiedy wychodziłam na spacer. I szczerze mowiac załuje bo laktacja jest nadal ona cycka nie chce tylko butelke a ja biegam z odciagaczem. Narobiłam sobie tylko dodatkowego kłopotu. Ale to twoj wybor. Pozdrawiam.
IziaMorela
Podobno poczatek dokarmiania oznacza poczatek konca karmienia piersia- i tak tez bylo w moim przypadku.
flame123
kiedy ja zaczęłam dokarmiać moją starszą córeczkę (a miała wtedy 4,5 miesiąca) to po krótkim czasie ona już coraz mniej chciała cycusia. Może jej się łatwiej ciągnęło? nie wiem, za to młodsza nonstop może ciągnąc z piersi, a w nocy budzi się co dwie godziny chociaż ma już ponad dwa lata:).
mammma
IziaMorela ma rację. Butla rozleniwia i dziecko i matkę. Ale ja też karmiłam małą na noc sztucznie i spała 4-5 godzin bez przerwy (miała miesiąc). A naturalnie "woziłam się" w dzień, jak odespałam.
monna16
Ja też dość szybko zrezygnowałam z karmienia piersią w nocy i potem już zaczęły się kłopoty. Po jakimś czasie mała nie chciała już ssać w dzień, a i po rezygnacji z karmienia nocnego mleka było coraz mniej.

Skończyło się na tym, że żeby mała wypiła moje mleko musiałam najpierw je odciągnąć i dopiero potem podać jej z butli.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.