Menu

Mleko po 3 r.ż

(kwiatek) Pytanie moje kieruje przede wszystkim do mam 3-latków i starszych , których dzieci były karmione mlekiem modyfikowanym do 3 r.ż.
Mój synek kilka dni temu skończył 3 latka. W pierwszych dniach jego życia, wystapiła alergia na mleko krowie, dlatego karmiąc go piersia byłam na ścicłej diecie, a od ok 8 m-ca ( kiedy pierś poszła w odstawkę (smutna) ), przeszlismy na Nutramigen. Po 1 r.ż , kiedy nie wystąpiło już żadne uczulenie ( odpukać, tfu, tfu, tfu), bo jadał już ryby, jogurty, twarogi i inne pokarmy alergizujące - oprócz mleka krowiego, przeszlismy na Bebilon. I synek Bebilon dostaje do dziś ( oczywiście odpowiedni do wieku (grins) ).
I teraz po dłuuuuuuugim wstepie moje pytanie (kwiatek) , jakie mleko podawałyście swoim dzieciom po 3 r.ż? Czy przeszłyście od razu na krówkę, czy nadal modyfikowane dajecie?
Pediarta mój sugeruje, żeby najpierw podac synkowi mleko kozie i jak nie wystąpi alergia, wtedy dać mleko krowie. Ale ja szczerze mówiąc nie jestem przekonana do mleka krowiego, które jest obecnie na naszym rynku. Opinię zachowam dla siebie (grins) . Rozmawiałam również z doradcami Bebilon i wg nich mozna spokojnie mleko Bebilon podawać do 4 -5 r.ż - ale wiadomo im chodzi o sprzedaż (grins) .
I co teraz zrobić, nie chciałabym rezygnować w ogóle z mleka, ale jestem też w rozterce, a jak to jest / było u Was?

tymianek
 1240  7

Odpowiedzi

myszka838383
mój synek odrzucił modyfikowane jak miał 18 miesięcy. Od tamtej pory pije mleko z kartonika( 3,2%) ma 3,5 roku. (kwiatek)
jola75
moj zaczol pic mleko z kartoniku jak skonczyl 12 miesiecy pil raz dziennie na sniadanko.modyfikowanego nigdy nie pil karmilam piersia do 18 miesiecy
monique25
mój ma 28 miesiecy od jakiegos miesiąca mleko jest be :) ni pije go wcale ; za to wcina dużo nabiału
irekzboralski
moja kuzynka nadal podaje swojemu synkowi mleko Bebilon a ma skończone 5 lat....Mikołaj znowu pije Bebico,w listopadzie skończy 3 latka i nadal będę Mu je podawać bo jak stwierdził kiedyś o krowim mleku"to mleko brzydko pachnie,nie będę Go pił":)
beatka7623
Moja dopiero skończy 2 latka ale postanowiłam że od 2 roku życia będzie dostawała krowie mleko z kartonu Wcześniej była na Bebilonie ze wzgledu na uczulenie Od pół roku stopniowo podawałam jej Bebiko Nic jej nie było Krowie też już jadła i też jej nic nie było Dziecko stopniowo wyzbywa się alergii I jesli piszesz że serki jada i nic się nie dzieje To krowie moim zdaniem wystarczy Ale zrobisz jak uważasz
amalka
Słoneczko nasze chłopaki są praktycznie w tym samym wieku hihi Krzysio pije nadal modyfikowane- Nan. Z kartonika mu nie smakuje, nawet z kakałkiem. Mam zamiar podawać mu modyfikowane, aż z niego nie "zrezygnuje" lub nie "przekona się" do kartonikowego. A propos kartonikowego, prosto od krowy... Słyszałam opinię kilku dietetyków, których zdaniem mleko krowie jest po prostu dla cielaka :)
tymianek
No własnie, ja podzielam również opinię dietetyków(grins) i bardzo się cieszę, że jednak jest kilka mam , które też podają mleko modyfikowane swoim starszakom (glodna) . Bardzo wszystkim dziekuję za odpowiedzi i utwierdzeniu mnie w moim przekonaniu, w które po prostu zwątpiłam (pout)
Także pijemy dalej Bebilon (glodna)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.