Menu

Mleko prosto od krowy dla ciężarnej?

Czy picie mleka prosto od krowy jest bezpieczne dla kobiet w ciąży??A mleko zsiadłe?Bo słyszę mnóstwo opinii i nie wiem, czy mogę pić czy lepiej nie??

aniol
 400  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Odżywianie dieta mleko ciaza

Odpowiedzi

tlolek
ekspertem nie jestem, ale uważam że mleko naturalne (czy przetwory z niego wykonane) będą znacznie zdrowsze niż to coś mleko podobne do kupienia w sklepach.
Jakoś nasze babki czy prababki tylko takowe mleko pijały...
jagoda30
Padłam!!!!!(bach)(bach)(bach) a ciężarna to jakaś chora,czy jak?Wypicie mleka krowiego grozi jedynie eksplozją,ale to po wypiciu wiadra i każdemu nie tylko ciężarnym(smiech)
Co te ludzie nie wymyślą????
amalka
Tak prosto od krowy/ z krowy, to bym raczej nie próbowała. Jeszcze zwierz z kopa wytnie albo na głowie człekowi siądzie... Żartuję oczywiście. Myślę, że obawiać się można jedynie braku należytej higieny. Moja ciocia zawsze myła dokładnie wymiona i dłonie, mleko zaś trafiało do czystego wiadra. Nigdy nie miałam oporów by pić "biały płyn" bez przegotowania.

Jeśli masz pewne źródło- spokojnie możesz pić mleko "od krowy", nie "z kartonika".
amalka
No i kurcze GRATULACJE! (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
Elfka
Pewno, swojskie to najzdrowsze. Maślanka tak samo. Tylko na przykład ogórka nią nie popijaj bo będziesz miała "szybkie biegi na kibelek" (smiech) niezależnie czyś w ciąży czy nie ;-)
Gratulacje Kochana, zdrówka dla Ciebie i niech dzidzia się rozwija pięknie w brzuszku.
Nie martw się, bierze mleczko z pewnych źródeł, a będzie dobrze, Zawsze możesz je przegotować.
Coś mi tam świta, że pleśniowego sera się w ciąży jeść nie miało, ale ja tam nie wiem czy to prawda.
jagoda30
Pleśniowego nie można, fakt.
MOja koleżanka na początku ciąży herbaty nie piła,bo szkodzi......Tak po 3-4 głupoty jej wywietrzały z głowy. Ode mnie też gratki (kwiatek)
aniol
Dziękuję za odp.macie rację znalazłam kobitkę u siebie w sklepie co od mamy swojej przywozi mleko ,wie że jestem w ciąży i świeże mi przywozi.Dziękuję za gratulację:))Nie chwaliłam się wcześniej bo się bałam.Bo w 6 tyg ciąża była zagrożona(krwiaczek)Ale jest już ok 3 miesiąc minął:))Pozdrawiam serdecznie:)))))))
ReWelinka
Ja przez całą ciąże , odżywiałam się i prowadziłam taki tryb jak sprzed ciąży ,nie cudowałam tak jak piszą w różnych miejscach ;)i mleko jak najbardziej można pić !!! zsiadłe też !!!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.