Menu

Młoda mama czy dojrzałe macierzyństwo?

Jaki jest Waszym zdaniem najodpowiedniejszy moment na urodzenie pierwszego dziecka? Stawiacie na macierzyństwo w młodym wieku czy raczej jako dojrzała mama? Najpierw kariera czy powiększenie rodziny? Co na ten temat sądzicie?

Ania
 1109  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka Partnerstwo i Rodzina macierzyństwo

Odpowiedzi

amalka
Chmy... Tu nie do końca chodzi o to, czy mama jest gotowa ale czy gotowy jest jej świat. Przynajmniej jeśli mówimy o świadomym macierzyństwie... Dla mnie priorytetem był własny kąt, stabilizacja życiowa, finansowa no i oczywiście odpowiedni mężczyzna przy boku (nie miało znaczenia czy związek formalny czy nieformalny) Ważne było też przygotowanie ciała do ciąży. Pojawienie się Krzysia na świecie było przemyślane i zaplanowane. Urodziłam synka mając 26 lat, choć JA byłam gotowa laaata wcześniej :):):)

Moja siostrzyczka urodziła w wieku lat 19stu. Niunia jest niespodzianą od losu :) Mimo, że G zaczęła "od końca" (biorąc pod uwagę mój plan), świetnie ułożyła sobie życie- ma własny kąt, stabilizację i kochającego męża. Oczywiście nie wyobraża sobie świata bez córeczki, podobnież reszta rodzinki :)

Nie ma znaczenia ile lat ma mama- czasem los decyduje za nią, lecz to jak sprawdza się w tej szacownej roli. Ale to moje zdanie...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.