Menu

Moda i rozmiarówki

Ostatnio mam wrażenie jakby wszystkie rzeczy pochodziły z Chin - wszystko takie malutkie. Córka nosiła M a teraz musi nosić L co wcale nie znaczy że urosła czy przytyła - po prostu są tak zaniżone rozmiarówki!! To samo z butami! Nosiłam zawsze 37,5 czasem 38 a teraz to 38 albo i nawet 39 ! O co w tym wszystkim chodzi. Aga ostatnio zamówiła na allegro kurtkę w rozmiarze XL bo na zimę i chciała mieć większą a tu najmłodsza córka ledwo w to wchodzi!

kosia
 675  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

rozmiarówka rozmiar moda

Odpowiedzi

Matina
Ta Chińszczyzna jest przerażająca, obrzydliwa i zalewa polski rynek. A to kupa badziewia. Mam ten sam problem. Niedługo okaże się, że dla nas - troszę pulchniejszych mam nie ma już rozmiaru, a w modę wejdą chyba worki pokutne!
artanis
Ja właśnie w drugą stronę, kiedyś nosiłam M, a teraz rzeczy w rozmiarze S są większe od tych M-ek. Mnie się wydaje właśnie, że wszystko jest pozaniżane!
Daria
@artanis: Może schudłaś... Ja zauważam dokładnie to samo co kosia! Wszystko zaczyna być mikroskopijne, a ja to nie wiem gdzie się będę ubierała. We wszystkich sklepach rzeczy pasujące do nastolatków a nie do pań w moim wieku!
artanis
@Daria: nie, serrio, mam np. ubrania tej samej firmy sprzed 5 lat i teraz kupione. W M sprzed 5 się ledwo mieszczę, a S aktualna jest luźna.
Kiedyś sobie zrobiłam porównanie spodni. S z H&M sprzed prawie 10 lat (ciocia mi przywiozła skądś) jest o prawie 7cm węższa od aktualnej S-ki...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.