Menu

Model 2+1

Właśnie słuchałam w radio, że małżeństwa coraz cześciej decydują się na model rodziny 2+1 ostatecznie 2+2 i na tym zdecydowanie koniec. My mamy dwójeczkę i pracujemy nad trzecim dzieckiem. Więc odbiegamy od schematu i to dość daleko. Z czego wynika taka tendencja na małe rodziny? Czy to finanse? Strach? Kariera? Dlaczego nie zdecydowałybyście się na kolejne dziecko? (o ile pasujecie do schematu).

Sikorka78
 751  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

model rodziny dziecko

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
No ja jestem w ciazy z 3. dzieckiem... ;)))
kasia13_archiwum
Tzn. trzecie jest rowniez planowane... Nam jakos najbardziej pasuje ten schemat 2+3... ;)
kasinka28
My na razie zostaniemy przy jednym dziecku. Może kiedyś zmienimy zdanie, ale jedno dziecko jest wystarczająco absorbujące, rodzice pracują więc na pomoc nie ma co liczyć a do pracy trzeba wrócić bo się nie przelewa. Zatem w tym momencie nie byłby to dobry pomysł.
paula80
Zawsze snuliśmy marzenia o dwójce dzieci i myślę, że przyjdzie czas na realizację tego marzenia ale w swoim czasie.
agasalam
Na długo przed Erykiem mówiliśmy "dwujeczka to liczba Boża" ale zmieniłam zdanie, nie chcę więcej dzieci. Nie jest to kwestia finansowa, zdrowotna.

A słyszałyści o schemacie 2+ kot/pies ????
kasia13_archiwum
Oj to prawda @Magic... Nie sposob sie z toba nie zgodzic... Rzeczywiscie... finanse jak finanse... ale ten czas... Widze po Fatimie... Szkola wymaga wiele zaangazowania... a dodatkowe zajecia... a pomnozyc to przez ilosc dzieci...
ODYNIECKA
Ja mam model 2+3 i wielu moich znajomych też. W przedszkolu wiele jest rodzin, które mają czworo dzieci. Myślę, że to tak samo jak z niżem demograficznym, który jest wyżem. Spacerując z synkiem mam wrażenie, że właśnie jest era na duże rodziny.
irekzboralski
my chcemy mieć jeszcze córeczkę więc dwoje dzieci na pewno
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.