Menu

moj 21 miesieczny syn nic nie mowi, nie reaguje jak sie go wola

czesc dziewczyny moze ktoras mi pomoze bo zaczynam sie martwic o mojego synka. Syn nie reaguje na swoje imie i nie nawiazuje kontaktu wzrokowego, gdy wydaje mu sie drobne polecenia to sie bardzo denerwuje i najczesciej ich nie wykonuje lub bierze nas za reke zebymy to za niego zrobili, jest rozkajozony wydaje sie jakby mial swoj swiat, nie chce dawac calusow nie odwzajemnia usciskow, jest bardzo pogodnym i energicznym dzieckiem. Choc na spacerach do upadlego pokazuje mu zwierzeta i jakie wydaja odglosy to nie chce tego powtarzac a nawet wskazywac je palcem( zachowuje sie tak jak by go to nie interesowalo). Dzieki za jakokolwiek pomoc.

iza28
 455  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie nie mowi brak kontaktu dziecko

Odpowiedzi

kama86
To ze nie mowi to na to jeszcze ma czas.
Nie wszystkie dzieci lubia czulosci.
I nie kazdo dziecko ma takie same zainteresowania.
Na twoim miejscu sprawdzilabym mu sluch skoro nie reaguje na imie .
kama86
Wybierz sie do pediatry niech zbada dziecko..Powiedz jemu co cie martwi w zachowaniu syna.
iza28
sluch ma dobry bo bylismy u specjalisty i wszystko jest dobrze ze sluchem
amalka
Nasunęło mi się to samo co @Kamie- kłopoty ze słuchem. Ponowiłabym badanie i z całą pewnością bym tak tego nie zostawiła. Porozmawiaj koniecznie o swoich spostrzeżeniach ze specjalistą.
Beatka9316
Ja osobiście na Twoim miejscu poszła bym do specjalisty i powiedziała co Cie niepokoi. Jak to się mówi lepiej dmuchać na zimne. I upewnić się czy aby na pewno wszystko jest dobrze. A co do mówienie to ma jeszcze na to czas...
halina21
radziłabym udać się do pediatry i pogadać z nim powiedz co cię niepokoi może trzeba powtórzyć badania albo odwiedzić innego specjalistę co do mowy każde dziecko w innym wieku zaczyna gadać ale pojedyncze sylaby powinien wymawiać (ma ba ta am itp itd) ale jeśli nie zawiązuje kontaktu wzrokowego to nie widzi jak wymawiać słowa pamiętaj że każde dziecko ma swoje tempo rozwoju jednak od tego są lekarze by uzyskać poradę i pomoc jak jest potrzebna :) życzę powodzenia :)
Bestyjka
Najpierw zbadaj słuch. Jeśli będzie prawidłowy idź do poradni psychologiczno-pedagogicznej i tam Ci pomogą. Syn może mieć zaburzenia rozwojowe (może a nie musi!) pediatrzy w większości to bagatelizują dlatego jak Ci powie, że 2letnie dziecko nie musi mówić to nie słuchaj tego. Owszem 2l nie musi mówić ale reagować na imię wykonywać polecenia musi.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.