Menu

Mój synek bije inne dzieci :(

Słuchajcie kochane, mój synek Alanek miał już tak odkąd zaczął chodził, taki mały agresorek był. Już dawno zdarzało mu się uderzyć kuzynka czy dziecko na placu zabaw zabawką w główkę, czy to popchnie itp. Teraz się to nasiliło odkąd pogoda się poprawiła i zaczął chodzić na piaskownice. Kuzynek kuzynkiem,wiadomo i tak nie wolno, ale aż mi wstyd na placu zabaw się pokazywać. Oczywiście stosuję małe kary, wyjście z pokoju, powrót z placu zabaw ale to nie pomaga. Miałyście tak... mój synek ma 6 lat.

oli24
 356  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Wychowanie bije dziecko

Odpowiedzi

Bestyjka
Psycholog dobra sprawa. My też chodzimy z moim 3 latkiem
justyna01
Ja znam przypadek gdzie 1,5 roczna dziewczynka jest bardzo agresywna. A gdy jej mama zwróci uwagę że tak nie wolno potrafi nawet z całej siły uderzyć głową w stół i nawet nie zapłakać, tak jakby nie czóła bólu. Potrafi ugryść swoją 4 letnią kuzynke tak że dziecko ma odcisk zębów. A mama małej agresorki nic z tym nie robi. Jak na moje to jeszcze nalatają z dzieckiem do psychologa.
justyna01
Jeśli twoja rozmowa z nim nie dała rezultatu radzę udać się do psychologa. Może on dokładniej dziecku wyjaśni co wolno a co nie.
MamaMaya
gdy zaczełam czytać twoje pytanie pomyslałam że twoj syn ma ze dwa latka może... a on ma już 6! to duże całkiem nieźle rozumujące dziecko, rozmawiasz z nim? pytasz czemu tak robi? co odpowiada? wie że tak nie powinien? skoro ma tak odkąd zaczął chodzic to powinnaś z tym "walczyć" już od dawna. tłumaczyć, karać (oczywiście mądrze) albo tak jak jedna z dziewczyn radzi pójść do psychologa.
Bestyjka
Może ma adhd, może ma problem z emocjami. Im szybciej zaczniesz coś z tym robić tym lepiej dla was obojga.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.