Menu

Mój synek mnie bije

Kacperek ostatnio coraz gorzej się zachowuje jak mu coś odmówię to zaczyna mnie okładac pięściami i na nic moje tłumaczenia, że mamy się nie bije. Co robić?

moniaka
 714  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

maxima
Też to miałam z moimi urwisami na szczęście samo przeszło. Za każdym razem zwracałam uwagę, że tak nie wolno i w końcu przestali
panidomu
Na pewno nie możesz udawać, że nic się nie stało! Ale nie krzycz! Za każdym razem spokojnym głosem mów, że tak nie wolno, że mamę to boli. I patrz dziecku w oczy. A jak rączki nadal cię okładają to je przytrzymaj i powtórz jeszcze raz – tylko spokojnie. O wiele bardziej do dzieci trafi taki ton niż krzyk!
ann79
Ja stosowalam kary przy takich zachowaniach – jak mnie któreś z dzieci okładało to mówiłam, że jeszcze raz i będzie kara – kara polegała na ogół na zaknięciu w pokoju na 2 minuty, potem pytałam czy wie, że źle robi, że mamę to boli i czy przeprosi. Jak przepraszał to mówiłam, że już dobrze i się nie gniewam. Jak nie przepraszał, to szłam się zająć swoimi sprawami – sam przychodził po jakimś czasie. A jak sytuacja się dziąła na zewnątrz to robiłam jak poprzedniczka.
Aagataa
Nie oduczysz synka bicia jak sama go bedziesz bić – jeżeli cię okłada to w żadnym wypadku nie reaguj klapsem to komunikat dla dziecka będzi enie jasny – dlaczego ja nie mogę bic mamy, jak mama bije mnie?
PaniMisiowa
Dzieci uderzają mamę lub innych ludzi bo nie potrafią sobie poradzić ze swoimi emocjami, tak myslę. Zdecydowanie trzeba dziecku zwracać na to uwagę, nie można takiego zachowania puszczać płazem...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.