Menu

Mój synek nie umie przegrywać!

Mateuszek nie umie przegrywać. Jak tylko gra w coś z bratem to każda gra kończy się płaczem. Żadne tłumaczenia z naszej strony że "raz się wygrywa, raz się przegrywa", że to tylko gra i nie jest ważne jaki będzie wynik, nie pomagają. Co zrobić żeby wspólne gry i zabawy były przyjemnością a nie kończyły się złością i płaczem? Początkowo myślałam, że dobrym pomysłem jest dawanie mu wygrać ale przeciez nie może tak być za każdym razem bo potem nie odnajdzie się wśród rówiesników! Co robić!

Rouge
 560  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

przegrywanie gra

Odpowiedzi

kosia
Niech braciszek daje mu przykład własną postawą – jak przegra niech powie – a trudno następnym razem wygram, albo jak wygra niech mu powie – Mateusz nie martw się też na pewno wygrasz. W końcu może podziała. Chociaż faktycznie może być ciężko.
Aagataa
Rafał też nie lubi przegrywać i jak tylko gra idzie nie po jego myśli – jak przewiduje, że przegra to rezygnuje, mówi że już mu się nie chce grać. Ale myślę, że to przyjdzie z czasem. Może niech chłopcy nie grają w gry wymagające konkurowania ze sobą tylko niech coś robią wspólnie, albo niech grają razem a ty przeciwko nim.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.