Menu

Moja dwulatka nie umie jeszcze na nocniku, a chcemy ją dać do przedszkola od września

Dziewczyny, mam 2 latke, uczymy , siadamy, pokazuje,my i nic nie chce siadać na nocnik. We wrzesniu idzi do przedszkola. Prosze dajcie mi jakies rady, wskazówki jak nauczyć mała nocnika?Kupiłam nocnik oraz nakładkę na sedes. Buziaczki z góry dziękuję slicznie za podpowiedzi i wskazówki.

jagoda24
 480  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie dwulatek nocnik

Odpowiedzi

Anulkaa
Rady? Wskazówki?
Ty już zrobiłaś swoje, czyli kupiłaś nocniczek i nakładkę, teraz nie pozostaje ci nic innego jak powtarzać że na nocniczek się sika, pytać czy chce siku i cierpliwie czekać. Jak będzie gotowa to zrobi siku do nocnika :)

Przedszkolem się nie stresuj, bo dzieci są jak gąbki i jak Ty się będziesz tym sikaniem tak stresowała to jeszcze małej się udzieli (pokoj)
LaMandragora
A przyjmujac tak male dzieci przedszkole nie powinno byc nastawione, ze nie wszystkie moga byc jeszcze calkiem bezpampersowe? Rozwoj przeciez przebiega roznie.
Moje, jak szly do przedszkola to zawsze pytano, czy sa jeszcze w pampersie czy juz bez. Jakby byly w pampkach to nie byloby problemu... w przeszkolu moja starsza (poszla majac 2 lata niespelna) nauczono chodzic bez pampersa a poszla jeszcze w pampersie...
Jak rok temu w sierpniu najmlodsza poszla to byly jeszcze dzieci (ponizej 3 lat) w pampersach. Rodzice dostarczali swoje pieluchy i przedszkolanki dbaly o to juz.. z czasem dzieciaki te sa juz bezpieluchowe.
Beki
2latka do przedszkola? Nie do żłobka?
amalka
Phi... Gdyby każdy maluch w tym wieku korzystał z nocnika. nakładki... Nie martw się na zapas. Jeśli się do września nie nauczy, podłapie od koleżanek/ kolegów.

Znajoma walczyła rok z nocnikowaniem. W przedszkolu potrzebowali tygodnia (grins) Będzie dobrze (kciuki)
JUSTYNA300511
moja ma dwa latka i niecały miesiąc już jest bez pieluszki.Zdjęłam jej pampersa i nocnik wystawiłam w widoczne miejsce w domu ciagle jej powtarzałam że tu sie robi siusiu ,ciagle pytałam czy chce,na spacer nie zakładałam jej pieluszki tylko brałam spodenki i majteczki na zmianę ( oczywiście jak było ciepło ) po domu cały czas chodziła już bez pieluszki .Po tygodniu załapał o co chodzi i teraz nawet na noc nie zakładamy już pieluszki.Natalia szybko zrezygnowała z nocnika tylko sika normalnie na nasz sedes bez małej nakładki.W nocy budzi się na siku.
alinagj1o2
Moi jak mieli 2,5 roku też poszli do przedszkola .Warunkiem przyjęcia było że dziecko nie może mieć pampersów .Ale synowie szybko się nauczyli .
Spróbuj tak jak pisze Justyna ,niektórzy zakładają dziecku zamiast pampersów pieluchę tetrową ,albo możesz spróbować drobnego przekupstwa czyli coś za coś .A jak się małej uda to chwal .Możesz ją zabrać z sobą do ubikacji i posiedzieć sobie w dwie każda na swoim tronie .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.