Menu

Moja mama jest be ;p

Nie wiedziałam jaki tytuł dać a to może was skusić ]:->.

A więc jest taka sytuacja. Ja i mój partner nie chcemy narazie brać ślubu ani cywilnego ani kościelnego. Rodzicom partnera wytłumczyliśmy i są za nami. Ale problem leży po mojej rodzinie. Za jasną cholerkę mama nie chce odpuścić. Dziś chce robić przybliżoną listę gości i ustalic ile tam mniej więcej to wyniesie. Gdy jej przedwczoraj mówiliśmy że nie chcemy ślubu to niby rozumie, ale jak schodzimy do kuchni to znów zaczyna o ślubie i jak to mama powiada "skoro bozia dała wam dzidziusia to ważne jest teraz aby rodzice dali mu pełną rodzine" a gdy mówię, że ppierek wcale nie jest dla nas ważny to słuszę "to nie pobożemu" i zawsze w tkich sytuacjach ja jej przypomiman że jestem ateistką i ślubu nie będzie.

Wiecie może jak jej to wytłumaczyć, że nie będzie ślubu. Mama moja tak naciska że patrzę kiedy facet mi ucieknie i ja nic na to nie poradzę. Help.

Catrina
 623  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina religia rodzice ślub dziecko partnerstwo

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Porozmawiaj z nia na osobnosci... ze sobie tego nie rzyczysz i koniec... To twoj swiadomy wybor i w sumie jej nic do tego. To ty odpowiadasz za swoje zycie.
Moi rodzice (jak bralam slub tez bylam juz w ciazy) jak uslyszeli, ze biore slub to sami mi radzili, abym sie 100 razy zastanowila, ze im nie zalezy na papierku... itd., a zebym byla szczesliwa.
Marlena
Będzie gadać i gadać ale przecież na siłę cię do ołtarza nie zaciagnie nie uzupełni za ciebie papierów typu protokół itd więc w zasadzie nic nie wskóra prócz tego, że Cię będzie denerwować. Powiedz stanowczo, że powinna uszanować Twoją decyzję, bo jesteś dorosła i już.
Catrina
Moja matka zawsze na swoim postawi więc nie jest to aż tak proste
kasia13_archiwum
No dla mnie troche dziwne... Bo przeciez nie jestes chyba ubezwlasnowolniona... co?
kasia13_archiwum
Jestes w ciazy. Niedlugo sama bedziesz matka... Naucz sie sama przejmowac odpowiedzialnosc za swoje zycie...
maxima
Naucz się mówić nie i stawiać na swoim. Ale nie na zasadzie nie bo nie tylko mądrze argumentując. To cenna umiejętność. Powiodzenia.
ODYNIECKA
Powiedz mamie jakie macie plany i jak widzicie swoją i dziecka przyszłość. Ona się o Ciebie martwi bo to matka. Jak będziesz szczera to zrozumie. A ślub nawet tylko cywilny wiele ułatwia jeżeli zamierzacie być rodziną. Powodzenia.
Nikki1981
Stawianie na swoim jest proste, gdy nie mieszka się z rodzicami i rzeczywiście jest się osobą samodzielną. Ale jeśli nadal zależysz od rodziców finansowo, czy mieszkaniowo, to nie zawsze jest łatwo przekonać kogoś do swojego zdania.
Ja nie chciałam żadnego ślubu, ale nie miałam ani pracy, ani domu, a moi rodzice nie tolerują życia w związku partnerskim, szczególnie gdy dziecko w drodze... Zgodziłam się tylko na cywilny i do dziś żałuję. W moim przypadku miłość i dziecko nie wystarczyły, by stworzyć kochającą się rodzinę i ciepły dom...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.