Menu

Moje 16 miesieczne dziecko popycha wszystkie dzieci czy przypuszczacie co może byc powodem?

Mój syn ma 16 miesięcy i od kilku dni zaczął popychać siostre a wczoraj było koleżanka ze swoją 18 miesięczna córką i to już była tragedia mój syn mimo tłumaczeń że nie wolno odciągania od małej popychał ja co chwile. Mam nadzieje że on z tego wyjdzie ale zastanawiam się jak reagować na takie jego zachowanie? On za mały nie rozumie żeby go karać np kątem? przepraszam za pytanie ale może któraś z mam miała podobną sytułacje i wie jak to rozwiązać?

patik89
 620  19

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie dziecko zachowanie

Odpowiedzi

Beki
A czemu nie zrozumie? Jest upośledzony umysłowo? Bo jeżeli tak to z terapeutą warto porozmawiać.
A jeżeli nie, to konsekwencja, tłumaczenie, tłumaczenie i cierpliwość.
patik89
nie nie ma nic stwierdzone poprostu sadze ze jest zbyt maly by zrozumiec
Beki
To źle sądzisz. Takie dziecko rozumie więcej niż Ci się wydaje. A to dziwne, bo ja zawsze uważałam swoje za mega inteligentne.. zresztą większość matek tak uważa.
patik89
On jest bardzo ruchliwy jak sie mu tłumaczy nie wolno tak robić to wydaje sie tak chocby tym bardziej robił to co mu sie zabroniło
Beki
Zakazany owoc najlepiej smakuje. Ooo i też bym chciała swojej tak raz coś wytłumaczyć, żeby się posłuchała. Nie ma tak lekko.
patik89
możliwe córka była grzeczna syn niestety nie jest tak grzeczny
Anemona
Musisz tłumaczyć do skutku, jedno dziecko zrozumie od razu inne po 20 razie.
tak małe dziecko zrozumie że czegoś nie można robić ale dlaczego nie można to juz nie zrozumie.
Każde dziecko jest inne, Ja mam porównanie bo mam dwoje dzieci .
Syn gdy miał 4 lata był bardziej rozgarnięty, samodzielny i bardziej pojętny niż jego siostra.
Każdy człowiek jest inny, nawet taki mały.

Każda matka powinna mieć na drugie "cierpliwość" (grins)
Beatka9316
Moja ma 15 miesięcy teraz już tego nie robi ale z miesiąc wcześniej to ogólnie tego nie robiła z jednym wyjątkiem do dziecka mojej siostry jest dziecko ma 10 miesięcy. Konsekwentnie tłumaczyłam, że nie wolno tak robić, że to Lenkę boli. Wiadomo z początku w ogóle nic sobie z tego nie robiła tylko patrzyła się i uśmiechała ale dalej powtarzałam to samo. I jak już widziałam, że zbliża się bo Leny to już mówiłam , że nie wolno popychać. Teraz mając 15 miesięcy widzę postępy już jej nie popycha teraz jest po prostu między nimi walka o zabawki ale nad tym też pracujemy :)
Musisz po prostu tłumaczyć do skutku na pewno w końcu załapię o co chodzi. Takie dzieci na prawdę dużo rozumieją więcej niż nam się wydaje.
A co do dzieci każde jest inne jedno grzeczne drugie już mniej. Moja też jest bardzo ruchliwym dzieckiem ale mimo to, że jest mała jak robi coś czego nie wolno to już od dawna jej tłumacze i wie już, że pewnych rzeczy jej nie wolno.
kama86
@patik89- moja corka ma niewiele wiecej od twojego synka i czasem zachowa sie podobnie uderzy,ugrywie za wlosy zlapie zazwyczaj dostaje sie starszemu synowi..Caly czas tlumacze,tlumacze,tlumacze nie raz to az mnie pyszczydlo boli od powtarzania w kolko,ale dakje skutek mala rozumie ze brata to boli bo zaraz idzie i go przytula glaska..
Cierpliwosc i tlumaczenie jedyna metoda.
jagoda30
dziecko uczy pokory.....
nie pozwalać,nie pozwalać, nie pozwalać.Półtoraroczne dziecko rozumie wszystko,jeśli teraz nie wprowadzisz zasad i ograniczeń,za kilka miesięcy nie poradzisz sibie z małym terrorystą.
patik89
dzieki za rady tłumacze za każdym razem że tak nie wolno. Skoro uważacie że rozumie będe jeszcze wiecej czasu poświecać na tłumaczenie czemu nie może :) może przyniesie skutek
Beki
Wiesz co jest najgorsze? To, że Ty w to nie wierzysz, że Twoje dziecko ROZUMIE!
Beatka9316
Dokładnie Ty sama musisz uwierzyć w to, że Twoje dziecko już nie jest niemowlakiem i doskonale rozumie co wolno a czego nie tylko małe dzieci są takie robią wszystko na przekór. Dlatego od malutkiego trzeba uczyć i wpajać nie które rzeczy bo później jest o wiele, wiele gorzej
kama86
Dzieci sa rozne, jedno dziecko "zalapie"od razu,drugie troszeczke pozniej zrozumie..
patik89
no dziekuje wam za odpowiedzi tłumacze małemu wczoraj byliśmy u tej dziewczynki co ostatnio ja tak popychał i nawet dało się wytrzymać nie było już najgorzej ale jeszcze nie całkiem dobrze
kama86
Kochana na to trzeba czasu,ale twoja wytrwaloscia,cierpliwoscia i tlumaczeniem odniesiesz sukces(kciuki)
patik89
no mam nadzieje , że odniesiemy sukces
MMama1975
Mój syn "miał tak" przez parę m-cy ok. 2 rż (głównie szarpał za włosy, ). Oczywiście nie siedzieliśmy bezczynnie, odbyły się 2 wizyty w poradni rodzinnej. Z dzieckiem wszystko ok wg psychologa, padło hasło bunt dwulatka. Tłumaczenie, system kar i nagród (z naciskiem na to drugie, no i odp. do wieku). To bardzo ważny moment w rozwoju dziecka. Ty ustalasz zasady i granice a dziecko nawet takie małe wszystko rozumie pod warunkiem, że przekaz jest dostosowany do jego wieku. No i liczy się konsekwencja, cierpliwość - tak jak Kama napisała. Nie odpuszczaj. To minie - zobaczysz. Powodzenia(kciuki)

Ps.: może poszukaj archiwalnych odcinków Superniani, poszukaj literatury na ten temat.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.