Menu

Monitoring w żłobkach?

Dyrekcja jednego z poznańskich żłobków planuje zainstalowanie kamer we wszystkich placówkach podległych temu zespołowi żłobków. Co sądzicie o tym pomyśle? Czy dla Was to wyraz troski o zwiększenie bezpieczeństwa dzieci czy brak zaufania do pracowników? Posłałybyście dziecko do żłobka z monitoringiem? Podzielcie się swoim zdaniem na ten temat.

Ania
 1168  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem żłobek monitoring

Odpowiedzi

daryjka87poznan
Oooo z Poznania nic o tym nie wiedziałam. Moim zdaniem dosc dobry pomysł.
marieta26
No tak, bezpieczeństwo bezpieczeństwem, ale ja nie chciałabym, żeby nasza planeta zamieniła się w jedno wielkie reality show... Nie wiem, czy chciałabym pracowac w firmie, w której całymi dniami prześladowana byłabym okiem ukrytej kamery... Bezpieczeństwo dzieci jak najbardziej, jestem za, ale o wolności osobistej pracowników nie powinno się też zapominac
Matina
Brawo marieta26!!!
marieta26
anu80 absolutnie się z Tobą zgadzam. W pracy jest się po to, żeby pracować. Tylko że z takiego pozornie niewinnego monitoringu to już tylko o krok do najróżniejszych form inwigilacji pracowników. I to mnie trochę zatrważa. Zastanawiam się po prostu, czy żłobek jest rzeczywiście miejscem, w którym zamieszczanie kamer jest absolutnie niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa w placówce. Czy nie możnaby na przykład w inny sposób zapobiec wejściu na teren żłobka osobom niepożądanym i innym zagrożeniom. Od razu kamera? To dość łatwe rozwiązanie i chwyta marketingowo, ale nie jestem pewna, czy aby najlepsze...
syla
marieta26 zgadzam sie z Tobą całkowicie
piasekpustyni
bardzo fajny pomysł - zerknąć czasem co tam u naszego Malucha, a kamery w miejscu pracy to norma w wielu krajach, więc nie wiem skąd takie oburzenie u wielu Mam.
Guzik
Z jednej strony pomysł dobry, bo powinno wzrosnąć bezpieczeństwo. Z drugiej mam podobne wrażenia jak marieta26, muszą być granice prywatności. Trochę to przerażające, że wszędzie jesteśmy obserwowani.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.