Menu

Mowa 23 miesięcznego chłopca

Mój synek ma 23 miesiące mało mówi, jedynie mama, tata, baba, dziadzia, dzidzia, am, pa , uju (wuju), nie, odz tu (chodz tu), mniam mniam, naśladuje jak robi piesek, kotek, tygrys. Nie chce powtarzać jak próbuję go uczyć nowych słówek, Rozumie każde polecenie , jest pogodnym dzieckiem. Każdy mówi mi że ma jeszcze czas, pediatra mówi ze jest leniem ale ja martwię się że coś jest nie tak. Czy są tu mamy które miały podobny problem ze swoimi dziećmi??

malwina123
 436  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

kasia3030
przeciez on ma dopiero dwa latka, spokojnie przyjdzie czas,ze sie rozgada
renata29
To jest przecież dużo jak na dziecko prawie dwuletnie.Nie stwarzaj problemu tam gdzie go nie ma.
tlolek
moja córa ma 23m-ce i mówi nawet cut mniej, Syn też był leniwy jeśli chodzi o mowę.Łaskawie otworzył paszczę w wieku 3 lat i 4m-cy ale jak zaczął gadać to już zdaniami.
Teraz ma prawie 5 lat i chodzimy od niedawna do logopedy żeby poćwiszyć "sz" i "r" bo tylko z tym mamy niewielki problem i żeby mu było łatwiej opanować pierwszą klase.
Przy czym nasza Pani logopeda powiedziała że Kuba mimo iż pózno zaczął mówić ma ogromny zasób słów jak na dziecko 5 letnie.

DUŻO MÓWIĆ DO DZIECKA I CZYTAĆ
iwona1985
Moja córeczka jak miała 24 miesiące to już mówiła zdaniami( po min. 3 wyrazy). Ogólnie szybko zaczeła mówić. Na swoich pierwszych urodzinkach mówiła już i dość dużo. Ale każde dziecko jest inne. Mojego szwagra córka w wieku 4 lat jeszcze dobrze nie mówiła i bardzo mało mówiła. Wiec nie martw się przyjdzie pora na Twojego synka zacznie mówić więcej to chwila i będziesz chciała żeby przestał na chwilkę mówić , moja córka gada jak katarynka cały czas buzia jej się nie zamyka.
kasiulka1985
Jak na ten wiek to mówi bardzo dużo! Mój mówił dużo mniej. Teraz skończył 3 lata a mówi niecałych 3 miesięcy ale jeszcze nie tak perfekcyjnie. Nic się nie martw,jak się rozgada to będziesz mieć dość,tak jak My chwilami :)
jagoda30
TYlko nie wyręczaj go w mówieniu,nie czytaj w myślach.
PatrycjaM
wszystko jest ok. Syn w tym czasie mówił mniej. W pewnym czasie zaczął mówić zdaniami kiedy dzieci w jego wieku dopiero tylko słowa za to wcześniej. Wszystko w swoim czasie. Córka ma obecnie także 23m i mówi tak jak twój syn, wiem że jak się "język rozwinie" to będzie mowila non stop. Przerabiałam to właśnie z synem. (smiech)
Cierpliwości.(grins)
piasekpustyni
Mój Synek zaczął mówić całymi zdaniami jak miał ok. 22 mies. Wcześniej naśladował wszelkiego rodzaju zwierzęta i mówił inne podstawowe słowa. Każde dziecko jest inne, więc nie martw się na zapas. Moja kuzynka zaczęła mówić w wieku 4 lat.
hiVision
Jeśli dziecko rozumie co się do niego mówi, nasladuje dzwieki to jest ok. Problem jest kiedy dziecko nie rozumie mowy
mammma
rozgada się w przedszkolu. dzieci najlepiej uczą się od innych dzieci.
Ada3610
Mój ma skończone 24mc i mówi tyle co Twój. Jakoś się tym nie martwię, jest dzieckiem bystrym i rozumie wszystko, a przede wszystkim umie pokazać o co mu chodzi. Jego rówieśnik po sąsiedzku mówi pięknie. Dzieciaki różnie się rozwijają.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.