Menu

Mowa

Hej kochane mamusie:*Może wy mi powiecie kiedy wasze dzieci zaczeły powtarzac po was słówka i potem całe zdania????:):) Moja Gwiazdeczka ma 15 miesięcy i mówi ...Mama, tata, gaga, tota(cioca), uja(wuja), hał hał(piesek), łaaał jak jej sie cos uda, Nie, tak, nie ma, nu nu nu. I nie wiem czy to dużo czy mało??? pozdrawiam i licze na Liczne odpowiedzi:):*(prezent)(prezent)(prezent)(cukierek)

Marta20
 512  1

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Szkoła i Kształcenie dziecko

Odpowiedzi

kaisaa4
każde dziecko jest jedyne w swoim rodzaju i różnie zaczynają mówić. jedne gdy dobrze poznają język inne od razu. starsza córka miała 16 miesięcy gdy powtórzyła już wszystko i rozmawiała pełnymi zdaniami. młodsza róznież była w podobnym ale mówiła gorzej od starszej córki.

synuś jeszcze nie mówi ale ma jeszcze na to czas :P ma dopiero 6 tygodni. nie przejmuj się do 3 lat ma dziecko czas. w wieku 2 lat dziecko ma pierwszy bilans - w polsce - zawsze można zapytać jeśli nas coś niepokoi. ja na twoim miejscu nie przejmowałabym się tym jeszcze. daj córci czas :) tylko nie pozwalaj by dorośli mówili zdrobnieniami dziecięcymi i nie nazywajcie na nowo przedmiotów jak np - idziemy na spacer to idziemy na spacer a nie "ajci" jak słyszałam czy papa ... dzieci wtedy muszą się uczyć dwa razy ... kąpiejl to kąpiel nie kąpu kąpu - jak też słyszałam. sami czasem stwarzami dzieciom przeszkoddy - bo niby tak będzie dzxziecku łatiej .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.