Menu

Mowa dziecka

Hej kochane mamusie:*Może wy mi powiecie kiedy wasze dzieci zaczeły powtarzac po was słówka i potem całe zdania????:):) Moja Gwiazdeczka ma 15 miesięcy i mówi ...Mama, tata, gaga, tota(cioca), uja(wuja), hał hał(piesek), łaaał jak jej sie cos uda, Nie, tak, nie ma, nu nu nu. I nie wiem czy to dużo czy mało??? pozdrawiam i licze na Liczne odpowiedzi:):*(prezent)(prezent)(prezent)(cukierek)

Marta20
 752  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Szkoła i Kształcenie mowa

Odpowiedzi

JUSTYNA300511
popieram to co napisała Ewa30 .nie ma dzieci takich samych.mój syn jak miał 1,7 mówił juz całymi zdaniami.myśle ze twoja i tak juz dużo mówi
Marta20
dziękuj mamusie za odpowiedzi oprostu byłam ciekawa jak to też u waszych dzieci jest:):) pozdrawiam was serdecznie(prezent)(awve)
Nula139
Moja Zuza za kilka dni skończy 13 miesięcy,nie mówi wiele zrozumiałych słów.Jest to mama,tata,baba,miau,mu,nuna(na siebie),dzidzi,lalala(jak słyszy piosenkę),to to(kto to).
I to tyle przychodzi mi na myśl.
Starsza córka miała coś koło 2 latek jak zaczęła już składać ładnie zdania,natomiast syn miał półtora roczku i mówił juz całymi zdaniami i bardzo wyraźnie.
Każde dziecko jest inne i ma swoje tempo rozwoju.
moniczka
Mój ma 22 miesiące i już ładnie mówi zaczyna już zdaniami
Magdzik
Każde dziecko ma swoje tempo. Moja też ma 15 miesięcy i zna jedno zdanie od jakiegoś 1,5 miesiąca... "A cio to jest?"(smiech)(smiech)(smiech)
mamaMaksa
Mój smyk jak miał roczek to mówił pełnymi zdaniami była przy tym kupa śmiechu
Mandarinios
Kuba w wieku 10 miesięcy mówił już "pa' (lampa) pokazując ją na suficie... Potrafił też pokazać cały wierszyk 'kokoszeczka dziobała ziarneczka' na końcu mówiąc 'ma' (nie ma).... a od ponad miesiąca wszystko naśladuje bardzo intensywnie - sprzątanie zabawek, zamiatanie, picie itp. wszystko co robię.... Z jednej strony oczywiście pękam z dumy, a z drugiej jestem przerażona - przecież oprócz tych pozytywnych zachowań koduje te mniej godne naśladowania :) a co do mówienia zdaniami to jeszcze jest czas :D
Marta20
słowa które mi się jeszcze przypomniały:D:):) teraz jak na to patrze to wydaje mi sie ze jest ich troche:):):)baba, bam(jak upadnie) ałka (jak coś sobie zrobi), amka(jedzienie) mmmm(jak jej smakuje) nu nu (i pokazuje) , beee(jak jej nie smakuje) brrr ( jak zimne ) epek(piesek i woła hał hał) nuna( na siebie) bubuś(kubuś) halo( telefon) tu( i pokazuje) piś(picie) niktotka( też na siebie) brum (samochód)łoooo(jek jej sie cos spodoba),jest. no i to chyba na tyle:)
mysza
mój ma 18-mc i biegle włada swoja "chińszczyzną" buzia mu się nie zamyka... a z bardziej polskich wyrazów to przodują bum bum -samochód i koło, kóła -czyli wersja mnoga kół (grins)(grins)(grins) ,mówi też pojedyńcze wyrazy: mama,tata ,baba,kotek ,miń -miś ,myju myju ,tany tany,piciu ,am am,nie ma ,kwaka czyli kaczka itp. Ze zdań upodobał sobie: ja chciem oraz mamo oc...(grins)(grins)(grins) nie wiem czy to dużo czy mało ...przyjdzie myśle pora na niego i swoją "chińszczyzne wymieni całkowicie na "polszczyznę "
Circle
Marta - uważam, że Twoje dziecko mówi całkowicei w normie:). Przeciętna mowa dziecka rocznego obejmuje około czterech świadomie wypowiadanych słów http://www.babyboom.pl/dzieci_1_2/rozwoj/etapy_rozwoju_mowy_dziecka.html
rozowa82
wczoraj wypisałam co zuzia (ma 1,5 roku) potrafi mówic, było takie pytanko
irekzboralski
Mikołaj ma 2 latka(skończy za 2 tyg)i mówi już całymi zdaniami,liczy do 10ciu i odróżnia kilka kolrów...(najlepszy jest niebieski "nieciepi":)powtarza prawie wszystko..i ciąglę mnie zaskakuje:)i bardzo ciekawie mówi paciorek...to trzeba słyszeć:)
babooshka
Moja córcia ma 15 mcy i tez niewiele mówi, ale ja się tym tak bardzo nie przejmuję, staram sie duzo do niej mówić i czytać książeczki.Widzę że b. dużo rozumie, gdy jej sie cos nie spodoba to wtedy wetuje.Jak ją poprosze by przyniosła swój szlafroczek czy buciki lub szczotkę i szufelkę do zamiatnia to robi to (normalnie jest to urocze). A najlepiej wychodzi jej mówienie tj. powtarzanie kilku wyrazów gdy rozmawia przez telefon w trybie głosno mówiącym z babcią (powtarza po niej mama, tata, baba, papa), poza tym to na pastę mówi "pa", na pępęk:"pepe", jak widzi gdzieś na obrazku czy w tv dziecko, dzieci mówi "diti":)
No i powiem Ci że całkiem sporo wyrazów zna Twoje dziecko, nie ma się czym przejmowac:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.