Menu

Mowa dziecka

Zastanawiam się w jakim wieku Wasze pociechy zaczęły mówić całymi zdaniami i w miarę zrozumiale. Bo mój synek właśnie 14 skończy trzy latka i mówi tylko kilka pojedynczych słów i niezbyt wyraźnie. Powoli zaczynam się martwić, czy tak może być, gdyż córeczka ma 1,5 roku i mówi tyle samo co On.

rombet
 1167  27

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Szkoła i Kształcenie mowa język

Odpowiedzi

JUSTYNA300511
mój miał 1,8 miesięcy
Marta050709
moja ma 1,7 miesięcy i tak nawija ze czasem sie zastanawiam czy to normalne.Nawet syn siostry ktory w sierpniu skonczy 4latka niektorych slowek tak nie powie
rozowa82
1,5 roku jak zaczełą mowic zdaniami, od początku mowi ładnie ze zrozumieniem, nie mowiła nigdy " po chinsku"(grins)
JEzeli mowi choc kilka słow to i tak dobrze, gorzej gdyby wogóle nie mowił.... pojdzie do przedszkola to sie rozkreci(grins)
beatka7623
Moja ma 25 m-cy i zaczyna po mału sklecać słowa Już coraz lepiej jej idzie (kciuki)

Moja starsza córa jednak mówiła chyba do ponad 3 lat bardzo mało a później jak się rozkręciła to jej zatrzymać nie można było
daryjka87poznan
Moja ma 25 miesiecy i mowi tylko pojedyncze slowa i tez mało. Ale widze ze po mału sie rozkreca...
Magdzik
Zazwyczaj chłopcy mają cięższą mowę od dziewczynek, więc raczej nie masz się czym martwić. Mojej siostry synek rozgadał się dopiero, jak skończył 3 lata, a moja Monika taka wygadana jest odkąd skończyła 2 lata, a nawet trochę wcześniej(grins) Nie ma na to reguły, bo każde dziecko jest inne przecież(awve)
PatrycjaM
a mój syn 23.01 skończył 3latka i mówi zdaniami ale nie wyrażnie. Jesli ktoś sie z nim często nie widuje to go nie całkiem rozumie. Jestem za tłumacza. Widzę postepy więc się nie przejmuje. Wszystko w swoim czasie.
tlolek
mój ma 2lata i 7m-cy mówi około 10 pojedynczych słów...reszte coś tam po swojemu gulgota.
najważniejsze że mówi cokolwiek i rozumie co się do niego mówi. lekarz stwierdził że do 3 roku nie ma co go jeszcze męczyć u logopedy.

ale znam przypadek gdzie chłopiec rozgadał się w ciągu tygodnia. normalnie mówił na wszystko i na wszystkich "ałła" aż pewnego dnia się odblokował i zaczął mowić zdaniami, do tego stopnia mu się gadanie spodobało aż ochrypł tak nawijał (grins)(grins)
welka
Nie martw się rozkręci się.jeszcze będziesz prosiła żeby dużo nie mówił.Każde dziecko jest inne.
Magdzik
No nie ma reguły @Dadziu(grins)(kwiatek) Rówieśnica mojej Moniki (dziewczynka miesiąc młodsza) wcale nie mówi w porównaniu do mojej Córy(grins)
mala21
mój ma 24 miesiące i mówi tylko mama, i to nie konkretnie do mnie bo tata też jest mama i babcia
myszka838383
Adaś w wieku 2 lat mówił ładnie zdaniami
Renatka2019
Synuś ma 2 lata i 7 miesięcy i już mówi całymi zdaniami, a na przykład synek znajomej jak był w jego wieku to mówił tylko parę słów. Teraz ma 3 lata i 8 miesięcy i gada jak nakręcony. Nie martw się na zapas, wszystko w swoim czasie. Ale jeśli masz jakieś obaczy dotyczące jego mowy to wybierz się z synkiem do logopedy.
Renatka2019
OBAWY a nie obaczy
ADAMSKA98
mój ma 2 i 5 mieśięcy mówi pojedycze ,czasem zdaniem ,ale jeszcze raczej po swojemu ,,któraś tu napisała że wina jest rodziców że dziecko tak pużno zaczeło mówić powiem tak starszy ma problem z mową chodzę do logopedy ,,ale jak samo dziecko nie zechce ćwiczyć to nic nie zrobisz ,,ja swojego szantażowałam ,straszyłam i wżią się z trudem za ćwiczenia ,,,, więc nie mów że to winna rodziców bo od dziecka też dużo zależy ,,rodzice z tego co wyczytałam chodzą do logopedy więc coś z tym robią ,,

sory za byki i za to co napisałam ale złości mnie to jak ktoś od razu obardza rodziców ,że to ich winna
iwona1985
moja córeczka jak miała 1,5 roku to już ładnie mówiła przed skończeniem 2 lat już mówiła zdaniami teraz ma 2 lata i 7 miesięcy to wszystko powtórzy, a mojego szwagra córka ma 5 lat i nie powtórzy niektórych słów jak moja i wogule mało mówi dopiero idą z nią do logopdy
JustiSam
Dziewczynki szybciej sie rozwijaja;-)
MamaMaya
ja pitole powaliłyście mnie!!!! 1,5 roczne dziecko mówiące zdaniami!!! jestem w szoku ale oczywiście nie twierdze że to niemożliwe (kwiatek) po prostu moja ma 1,5 roku i mowi mama, tata, baba i lala i... to by było na tyle!!! tzn. nawija po swojemu, macha nawet przy tym rękami co wygląda mega komicznie ale któż wie o co jej chodzi czy ona jest jakaś nienormalna???jakoś mi się nie zanosi na to że niebawem zacznie mi mówić zdaniami (placze)(placze)(placze)
Juli
Moja za 3 miesiace bd miala 2 lata i mowi ladnie nie zdaniami ale jak na swoj wiek to ladnie mowi:)
karolincia
Magda miała 2,5 roku gdy zaczeła mówić zdaniami ale nadal ma problemy z powtórzeniem niektórych trudnych wyrazów tyle że jest na tyle sprytna żeby jak nie umie czegoś powiedzieć zastąpić wyraz przez inny ma 3 latka teraz
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.