Menu

Mowa u 17 miesięcznego chłopca

Moj 17 miesięczny synek nie chce mówić. Mówi tylko mama tata, am i nie czasami jak sie zdenerwuje i czegoś nie chce. Mama i tata też raczej mówi bez świadomości że chodzi o mnie i o męża. Ogólnie rozwija się bardzo dobrze umie pokazać jaki duży urośnie, jada samodzielnie drugie dania, umie bawić się w kosi kosi, tu sroczka kaszkę ważyła, pokazywać jakie było dobre, robic papa, posyłać buziaczki, bić brawo, tańczyć i udaje że śpiewa tzn rusza ustami. Martwię się troszkę o jego mowę, Czy są tu mamusie które mają dzieci w podobnym wieku??

malwina123
 689  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie Zdrowie dziecko mowa

Odpowiedzi

CzerwonaRoleta
Malwina! Twoj Syn ma dopiero 17 miesiecy!! Jak na ten wiek bardzo duzo potrafi. Daj mu czas, powoli... znam dzieci ktore skonczyly 2 latka i robia to samo co Twoj Synek ;)a kilkoro z nich ani nie polowy. Moj maly zaczal l mowic jak mial skonczone 2latka. Nic sie nie martw, nic sie nie dzieje, przyjdzie na niego pora ;)
Pozdrawiam
sara7777
Kochana nie martw się,Twój synek jest jeszcze malutki!mój zaczął mówić dopiero jak skończył 4 latka ! mam też córkę w wieku 14 miesięcy i porównując , Twój dużo potrafi jak na swój wiek.
amalka
Mój synek zaczął mówić (po ludzku, nie "po swojemu") około 3ciego roku życia (za to pełnymi zdaniami od razu) Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Najgorszym błędem jest porównywanie do innych dzieci, przy dziecku własnym szczególnie... Dużo synkowi czytaj, dużo do niego mów (każdą czynność nazywaj, nawet podczas spacerów relacjonuj wszystko co się dzieje, opisuj kwiatki, pieski...), śpiewaj... Wielu słów dzieci uczą się też z bajek czy programów dla dzieci. Oczywiście kontakt z innymi maluchami również jest świetną "szkołą".

Każda mama pragnie mieć w domu "alfę i omegę", ale na wszystko przyjdzie czas. Cierpliwości (kwiatek)
Magdzik
(krejzolka)(krejzolka) Kochana, nie za wiele wymagasz??!!!! Co któryś 3-latek ma problem z mową, a Ty byś chciała, żeby 1,5-roczne dziecko płynnie mówiło(grins) Na wszystko przyjedzie czas(kwiatek)
Magdzik
oczywiście miało być...przyjdzie*(smiech)(smiech)
tlolek
moja córcia jest w tym wieku.Mówi mama, tete, baba, dede i usiłuje kotka naśladować. I wystarczy jak na jej wiek
Syn zaczął mówić jak skończy 3 latka i 3 m-ce ale za to jak zaczął tak całymi zdaniami a teraz (po roku) to paszcza mu się nie zamyka.
amalka
Dodam jeszcze, że szybciej zaczynają mówić dzieciaczki mające starsze rodzeństwo, dzieci żłobkowe i... na ogół dziewczynki. U nas podobnie jak u @Tlolek-"paszcza się nie zamyka" i czasem marzymy, by Krzysio choć przez chwilę nie paplał (grins) Mimo, iż biedronka długo była "ipkapką" a miast dziękuję synek mówił "dingondin", teraz powala elokwencją (grins)
karolincia
Mój ma dwa latka i od niedawna całkiem świadomie dopiero mówić mama i parę pojedyńczych prostych słów, dzieci się nie porównuje
Ada3610
mój ma 19mc i mówi tylko mama, tata, baba, tam, daj. Ale za to doskonale potrafi wytłumaczyć co chce
renata29
Starszy jak miał dwa lata zaczął więcej mówić,młodszy ma 18 miesięcy,mówi mama,tata,nie,pupa :),auto i trochę po swojemu,bardzo dużo powtarza.Dla mnie to jest bardzo dużo i nie spodziewałam się,że w tym wieku będzie już tak gadał :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.