Menu

Mowa u dziecka

Hej netmamy, zaczynam się obawiać trochę bo moje dziecko ma 2,5 roku i bardzo mało mówi. Mówi po swojemu trochę, a takto mama i tata i praktycznie nic więcej. Jak jest u waszych dzieci, zaczynam się trochę obawiać, mimo że koleżanki mnie uspokajają i mówią żebym dała jeszcze czas temu.

marieta26
 325  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem mowa

Odpowiedzi

oli28
Ja na twoim miejscu udała bym się z dzieckiem do logopedy.Mój bratanek też mało mówił jak skończył 2 latka chodzili z nim do logopedy logopeda zalecił różne dziczenia a przede wszystkim zbadał prawidłowość narządów mowy..Mały miał coś ok 2,6 jak się rozgadał to ja katarynka,aż uszy czasami bolą
oli28
*ćwiczenia
iwona1985
Moja córeczka przed skończeniem 1 roczku bardzo dużo mówiła, jak miała 1.5 roczku to już mówiła zdaniami( po 2-3 wyrazy). Natomiast synek ma 14 miesięcy i mało mówi mama, tata, lala( do Mai się tak zwraca), baba, am a resztę po swojemu. Więc to chyba zależy od dziecka.
tlolek
mój syn sporo mówił jak miał rok (wiadomo mam, dada reszta po swojemu) jak zaczął chodzić (13m-cy)tak się zablokował i nastąpiła cisza. Bardzo długo nie mówił, pediatrzy uspokajali i kazali czekać. Zaczął mówić w wieku 3 lat i 3 m-cy ale zdaniami. Praktycznie z dnia na dzień się odblokował.
Córcia ma ponad 2,5 r. jeszcze nie mówi tzn mówi po swojemu (paszcza jej się nie zamyka) wbrew pozorom można się z nią doskonale dogadać.
Nasza logopeda mówiła że na mowę dziecka ma wpływ niesamowicie wiele czynników. Począwszy od momentu kiedy dziecko zaczyna raczkować/chodzić, wydarzenia dnia codziennego. Duże znaczenie ma także w jakim wieku rodzice, dziadkowie czy rodzeństwo zaczęło mówić.
amalka
Nie martw się. Jak już zacznie paplać, zatęsknisz za ciszą (rofl) Moje dziecię rozgadało się w okolicach trzeciego roku życia. Od razu pełnymi zdaniami. Teraz jego elokwencja zaskakuje wszystkich. Czasem nawet mnie (grins)
Nena
Bratanek praktycznie do 3r.z mówił TYLKO mama- w zależności od akcentu oznaczalo cos lub kogoś innego. W domu wszyscy go rozumieli wiec nie wysilal sie z innymi słowami.
Każde dziecko ma swój rytm i bez sensu porównywać z innymi bo tylko nie potrzebnie sie zestresujesz.
Bestyjka
Do logopedy!
Nam też mówili "jak zacznie gadać, to się będziesz modliła o chwilę ciszy", "chłopcy mówią później " itd. Dziś przez to uspokajanie mamy problemy.
Logopeda określi czy dziecko jest leniwe lub ma problemy z aparatem mowy (coraz częściej się zdarza).
Specjalista nie gryzie a pomaga, najwyżej Ci powie, że jesteś przewrażliwiona ;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.