Menu

mówienie

kiedy wasze pociechy zaczeły wymawiać pierwsze slowa??

kasiawisniewska
 1113  30

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Szkoła i Kształcenie mowa

Odpowiedzi

myszka838383
Adaś jak mial 8 miesięcy zaczal mowic MAMA :)
olita7
moja ma 8 miesięcy i mówi ma-ma ta-ta i ba-ba... o ile to mozna nazwac mówieniem :)))
darklina
hehehe...pewnie mama tylko siedzi i jak nakrecona wkolko to samo! Czy to jakies wyscigi, dajcie mausie troche luzu maluszkom!
beatris23
mój synek ma prawie 14 mies i mówi: mama,tata, tak,da(daj), miau(kot), auł(pies), baba :)
popieram MameMisia
darklina
@Syllvia powiedz jeszcze ze potrafi pokazac na siebie i powiedziec ja albo na kota i powiedziec "tot"
33anna
Ale Syllvia masz zdolne dziecko!!!
Mój Misiu ma prawie 9 mcy i mówi mama, tata, baba, dada, ale nie wie o kim mówi tylko tak sobie powtarza , jak mu się zachce oczywiście. Ostatnio zaczął sobie mówić se, se, se. Nie wiem co to oznacza???(grins)(grins)(grins) I jak sobie uzna jedno słówko to "gęga" go non stop.(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)
No i potrafi strasznie głośno wrzeszczeć jak się zezłości...(smiech)(smiech)(smiech)
Allicja
Ja się chyba zacznę martwi o swojego malucha(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka) Ma 10 miesięcy nie umie mi powiedzieć "mamo poproszę ten zielony klocek"(zla)(zla)(zla)(pout)(krejzolka) A tak na serio to gada coś po swojemu, ale nie składa jeszcze tak ładnie sylab, ale wczesniak, wiec moze jeszcze nie jego pora. Co prawda, jak krzyczy, a mnie nie ma to da sie slyszec takie "Mmmmmmammmmmma"(grins)(grins)
mycha2706
to ja sie pochwale (grins) moj synek ma dwa lata i mówi ładnie i wyraznie wierszyk o Stefku Burczymusze (grins)(grins)(grins) moja córcia tez szybko mówiła ale to ja gaduła jestem i cały czas bez przerwy nawijam wiec dzieciaki podłapały, no i czytam im codziennie to bardzo duzo daje(grins)
slonko2323
Mój Ksawierek za tydzien skonczy 11 msc i mówi baba, dada, tata, papa, brum-brum, mama-tylko jak czegoś chce albo mu sie cos nie podoba. A już od miesiąca to pokazuje paluszkiem jak sie go zapytam gdzie jest lampa, auto, mama, tata, dziadek, babcia, buciki, czapka, oko, ucho, nos itd.
slonko2323
Aha jeszce mówi kwa-kwa jak widzi kaczuszke i koko jak kurke.
Madzik8889
Ja niepamiętam kiedy mała zaczeła gadać ale coś chyba koło 8 mesiąca i bło to słowo mama, teraz ma 15 miesięcy i mówi: mama, baba, tata, papa, jaja dziadzia....każde dziecko zaczyna mówić kiedy przyjdzie na niego pora więc się nie przejmuj:))))
tlolek
no po pierwszej odpowiedzi chciałam juz isc z dzieckiem do lekarza....moj ma prawie rok coś sobie gada po swojemu am, abba (najlepiej mu wychodzi) maba, baba, papa,mama
jakis wyścig szczurków od kołyski...każde rozwija sie w swoim tempie...koleżanka ma 2 letniego syna i ledwo mówi mama i też jest dobrze
monikas342
moj jak skaczyl 6 msc to pierwsze slowo powiedzial ma-ma no iteraz ba-ba :)
Magdzik
Moja tak jak u @33anna :)))
Ma 10 miesięcy gada po swojemu ma-ma-ma... ta-ta-ta... ba-ba... ła-ła... ale to jest jeszcze takie nierozumne gadanie, chociaż jak się zezłości to też potrafi krzyczeć: mmmmaaaaammmmmmmaaaa(smiech) A ostatnio coś tam nowego sobie świergoli po swojemu, że nie wiem o co chodzi, ale tak to śmiesznie brzmi i wrażenie, jakby opowiadała mi coś ważnego(smiech)(smiech)(smiech)
Magdzik
A i jeszcze mówi "nie" i "taaa..." (grins)
Magda27
To ja zaczynam się martwić o mojego synka bo skończył już dwa lata a mówi tylko mama,nie i dziadek:-))Ale sądzę że przyjdzie czas to zacznie mówić wzystko
Magdzik
@GROSIK my się nie ścigamy, tylko troszkę przekomarzamy i śmiejemy z tych naszych małych pociech kochanych...(smiech)

P.S. Kurcze...zawsze jest fajnie dopóki ktoś nie zacznie się doszukiwać Bóg wie czego...

Akurat to pytanie ja potraktowałam pół żartem, pół serio... Buziaki dla Was(kwiatek)
Magdzik
@Syllvia(kwiatek)

Dziewczyny, przecież w tym pytaniu to każda z nas chciałaby się się pochwalić tym, co już potrafi jej dziecię, ale nie dla samego chwalenia się, ale tak poprostu... Bo każda z nas jest dumna ze swej pociechy!!!(kwiatek)
Magdzik
No jak ktoś nie może się pochwalić, to chyba nawet fajnie i przyjemnie się coś takiego czyta... Przynajmniej dla mnie(grins)
rozowa82
to ja tez sie pchawale hihi:) moja zuzia zaczęąl mowić ok 8 miesiaca, najpierw było mama i baba (jak mówi babcia najważniejsze osoby w państwie hehe), teraz ma 13 miesiecy i mówi baaaardzo dużo ale głównie poswojemu (mówią ze to po mamusi(smiech)(smiech)(smiech)(smiech) czyli znaczy sie mnie:))ale ze zrozumiałych słów to kaka (tata), kaka to też kaczka, kwiatek, pach pach (traktor), kic kic (królik), lala, mi (miś), koko (kura), mu (krowa), bum bum (auto),keki (kredki0, jekyk (jeżyk), no to chyba wszystko (grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.