Menu

Mówienie u 2latka, jak jest u Was z mówieniem u 2latka?

mam pytańko, czy dużo umieją słów i jakoś się nimi komunikują, zaczynają coś budować zdania czy kiepsko z mówieniem? Proszę napiszcie jak to wygląda u waszych dzieci...Z góry dziękuję

Asiek30
 326  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem mówienie 2latka

Odpowiedzi

amalka
Dwulatka już nie mam (a szkoda, bo wtedy jeszcze nie pyskował hehe) ale w tym wieku synek mówił bardzo niewiele. Gdy już się rozkręcił (mając około 3 lat) składał piękne zdania, wtrącając co nieco po swojemu (hitem były "ipkapka"- biedronka i "dingondin"- dziękuję) Teraz synek nawija i nawija a jego elokwencja zaskakuje mnie co dnia.
Asiek30
Dziękuję Amalka za odpowiedź !! (kciuki)
jagoda30
Zuzia pomimo MPDz buduje już zdania z 2-3 słów,paple bez ustanku,w niektórych długich wyrazach nie wymawia pierwszej sylaby,ma dopiero rok i 10 mcy.Mówi więcej niż znani mi jej rówieśnicy.
amalka
@Anu ja również uwielbiałam ten osobisty język Krzysia (grins)
amalka
@Asiek nie wiem czy masz synka czy córcię i nie wiem ile masz dzieciaczków. Pamiętaj, że chłopcy często później zaczynają mówić, dzieciaczki mające rodzeństwo szybciej. Miej na uwadze również fakt, iż TO NIE SĄ ZAWODY. Każdy maluch rozwija się w swoim indywidualnym tempie. Mowa mojego brzdąca tak konkretnie "ruszyła z miejsca" grubo po drugich urodzinach. Wierz mi- nie panikowałam z tego powodu. Często słyszę, że mam mądre i wygadane dziecko. Po mamusi (rofl)
halina21
każde dziecko rozwija się we własnym tempie córka w wieku 2 latek mówiła sporo choć większość ja rozumiałam i osoby z którymi przebywała stale bo wstawiała swoje słowa (siupaka czyli fotelik,czosik czyli grzebień ) potem mówiła coraz więcej i dość szybko potem składała całe zdania a synek teraz ma 2 latka i nawija że hej mówi praktycznie wszystko i całymi zdaniami aż mnie czasem zaskakuje ale ma tez jeszcze kilka swoich określeń np bronka to biedronka albo hipolotek to helikopter ;) pozdrawiamy :)
JUSTYNA300511
Moja mówi już praktycznie wszystko,wszystko rozumie mogę się już z nią dogadać,mówi dosć wyraźnie że nawet ktoś kto nie widuje jej na co dzień wie co ona mówi.Wszystko mi wytłumaczy nie muszę się domyślać co chce.Ma teraz 25 miesięcy a zdania zaczęła składać jak miała 16-17 miesięcy
rozowa82
moja majac 1,5 rouk gadała jak najeta przed 2 udorzinami mowiłą zdaniami... ma to matce (grins)(smiech)
renata29
Starszy synek w wieku dwóch lat mówił bardzo niewiele,pojedyncze słowa.Zdania zaczął budować przed trzecimi urodzinami.Młodszy,jak miał ok.1,5 roku powtarzał już bardzo dużo słów.Jeszcze przed drugimi urodzinami składał proste zdania.Teraz ma 2,5 roku i całkiem nieźle mówi.Jeszcze trochę niewyraźnie,czasami za nic nie mogę zrozumieć co paple :) I cały czas go słychać bo albo coś gada albo sobie śpiewa :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.