Menu

możliwe zajście w ciążę?

Hej kobietki. Jestem mamą dwójki chłopaków i na razie nie planujemy trzeciego dlatego mąż stosuje prezerwatywy ale niestety wczoraj przypadkowo zsunęła się i została we mnie( na szczęście pozbyliśmy się jej) za dwa góra trzy dni mam dostać okres i teraz boję się czy możliwe jest że zajdę znowu w ciążę. Nigdy nam się to nie przytrafiło a akurat wczoraj musiało, normalnie aż wstyd się przyznać do tego ale odchodzę od zmysłów. Potraficie coś doradzić?

niunia89
 626  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

antykoncepcja ciążą

Odpowiedzi

amalka
Nie jestem zwolenniczką pigułek "po" ale o ten właśnie środek możesz poprosić swojego lekarza. Masz na to 72 godziny od "wypadku".
renata29
radzę lepiej poznać swój cykl,będziesz spokojniejsza
KlaudynaK
Dni płodne są między 12 a 16 dniem cyklu, oraz tuż przed i tuż po miesiączce. Nie wydaje mi się, żebyś mogła być w ciąży od takiego przypadku, w końcu nasienie chyba zostało w prezerwatywie, nie wytrysło więc jest małe prawdopodobieństwo, ale zawsze istnieje.
Można też na wszelki wypadek łyknąć dwie pigułki antykoncepcyjne - działają tak samo jak te na receptę do 72 godzin i tyle tez jest na to czasu (tak twierdziła moja dawna znajoma - farmaceutka). Jesteś przed miesiączką więc nie powinno to rozregulować cyklu, a pomóc może.
MamaMaya
a mnie rozbawilo "mąz stosuje prezerwatywy".... czyli to tylko jego sprawa? to niech sie teraz martwi (krejzolka)
@klaudynak a co to za madra farmaceutka ci tak nagadala o tych dwoch tabletkach anty??? wiekszej bzdury nie slyszalam....
piasekpustyni
jeśli masz w miare regularne cykle i jestes pewna że za te 2-3 dni masz mieć miesiączkę to NA MILION PROCENT nie mogłaś zajść w ciążę bo komórka jajowa nie żyje tak długo i jest to czas niepłodności bezwzględnej.
piasekpustyni
@KlaudynaK nie wiem skąd wymyśliłaś te bajki o tym że dni płodne są "oraz tuż przed i tuż po miesiączce". TO NIE JEST PRAWDA!!! Mogą być płodne zaraz po miesiączce a nawet w jej trakcie, ale tylko przy bardzo krótkich cyklach.
niunia89
ogółęm to mam niezbyt regularne ale zawsze są ponad 30 dniach i to różnie z tym bywa. Prawidłowo to powinnam dostać już od jutra ale mój organizm lubi płatać figle mi
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.