Menu

Mundurki szkolne - za czy przeciw?

Jakie jest Wasze zdanie na temat obowiązkowych mundurków szkolnych? Są przydatne dla równości, czy raczej przymusem z dawnych czasów?

Ania
 5063  10

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Zalezy jakie mundurki. Jezeli by to byly mundurki z prawdziwego zdarzenia, no to niech tam bedzie. Ale syn mojego kuzyna dostal kamizelke, ktora byla mundurkiem. Mundurki maja byc po to, aby zatrzec granice miedzy bogatym a biednym, zeby dzieci nie szpanowaly ciuchami, ale co taka kamizelka przykryje? A dodatkowo, jak chlopak zalozyl do tego bluze z kapturem to wygladal... lagodnie mowiac... glupio. I jaki byl ciag dalszy tego? Rok temu wprowadzono, w tym roku (wiem od chlopaka) wycofano.
mumczinx
Też jestem za mundurkami, dobrze zaprojektowanymi, które nie będą zmuszały na przykład dziewczyn do chodzenia w spódnicach jeśli same tego nie lubią. A dlaczego? Z tego powodu co napisała karolina81 - by przynajmniej pod względem ubioru nie były odczuwane różnice klasowe wśród dzieci.
ojciec
Jestem zdecydowanie za mundurkami. Myślę, że bardzo sprzyjają integracji grupy i zacierają różnice w zamożności poszczególnych rodzin.
kasia13_archiwum
Fakt... idea dobra. Tylko wykonawcy jacys tacy do niczego. Zgadzam sie, ze jak mundurki to takie porzadne. Bo inaczej... jezeli maja to byc jakies kamizelki to jest to (moim skromnym zdaniem) tylko niepotrzebny wydatek ze strony rodzicow, a zadania nie spelnia.
Claudia
szkoda tylko ze dotychczasowe mundurki,ktore mielismy okazje widziec to jakies smieszne kamizeli czy fartuszki-wydaje mi sie ze taki stroj nie spelni oczekiwanego efektu,czyli zatarcia roznic klasowych-i tak wszystko widac spod takiego mundurka.Jesli chodzi o mundurki ktore nosza dzieci na zachodzie czy w stanach,o takich moga pomarzyc uczniowie prywatnych szkol bo panstwo napewno nie przyczyni sie do zafundowania czy zaplacenia chociaz w polowie za nie.A trzeba pamietac ze jeden mundurek napewno nie wystarczy na 6 lat szkoly...
lola
Mundurki sa dobre, ale tylko te, które podkreślają prestiż szkoły, a nie jakiegoś widzi mi się.
mlodamama
Jak najbardziej jestem za mundurkami szkolnymi. Pozwala to bowiem zniwelować różnice w statusie materialnym dzieci, które do tej pory były bardzo widoczne w szkole i powodowały różnego rodzaju nieprzyjemności zwłaszcza w odniesieniu do tych najbiedniejszych.
annnna01
jestem za zwłaszcza jeśli mundurek pomaga zniwelować różnice ubirowe między dziećmi...może sie to wydawac błache ale dzieci naprawdę przeżywają jakąkolwiek dyskryminację ze strony rówieśników mundurki często temu zapobiegają
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.