Menu

musy

dziewczyny chcialabym zrobic dla malej na zime mus z jablek tylko powiedzcie mi dokladnie jak je zrobic i czy oprocz jablek jeszcze z czegos mozna? dziekuje wam kochane

izolka
 522  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

mus zima

Odpowiedzi

cela
Ja robiłam mus z jabłek. Obierałam owoce, kroiłam na kawałki, dodawałam trochę wody przegotowanej ( na garnek 6 l jabłek pół szklanki wody, żeby jabłka się nie przypaliły) stawiałam na gaz pod przykryciem. Owoce się zagotowały, zmniejszałam gaz i jeszcze kilka minut gotowałam w celu rozgotowania. Następnie po przestudzeniu, rozdrabniałam malakserem lub przecierałam przez sitko (trochę dłużej i więcej wysiłku) nierozgotowane kawałki, dodawałam niewielką ilość cukru... przy słodkich owocach można zrezygnować z cukru całkowicie, i stawiałam ponownie na malutki płomień gazu i często mieszając, bo szybko się przypala smażyłam jeszcze 1 godz. lub mniej. Następnie gorące nakładałam do słoików i szybko zakręcałam. Stawiałam do góry dnem, aż do wystygnięcia. Można dla pewności jeszcze słoiki pasteryzować ok. 20 min.
cela
Maliny zasypałam cukrem i zostawiłam na noc. Rano odlałam sok, który jeszcze dosłodziłam i zagotowałam, następnie przelałam w słoiki lub w szklane butelki po Kubusiu i na gorąco zakręcając zostawiałam do góry dnem do wystygnięcia.

Owoce malin smażyłam na niewielkim ogniu, często mieszając... Dalej postępowałam tak samo jak w przypadku jabłek...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.