Menu

Muszę się pochwalić i Was zmotywować;)

Moja 17m-czna córeczka potrafi już sama sikać i robić kupkę na nocniczek;) Pampersa zakładam jej tylko na noc i popołudniową drzemkę;D Zaczęłam przyzwyczajać małą do nocniczka jak tylko zaczęła sama siedzieć, na początku na nim się bawiła, później udawało się jej tam wysiakać, a od tygodnia już sama wie do czego służy;D ALE JESTEM HAPPY!

XenaX
 2620  90

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie nocnik

Odpowiedzi

lola86
gratulacje tak trzymać (grins)(grins)
lola86
to kitek że są takie mamy które wolą żeby ich dziecko lało w pampersy i nie zawracało im głowy (awve)(awve)
niunia2776
no super gratuluję:)(awve)(awve) mój mały ma 1,5 roku i też już zaczyna co prawda tylko siadac na nocnik ale zawsze to cos(kwiatek)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki) dzielna dziewczynka
beatka7623
Gratulacje dla malutkiej :)


No moja siadać to usiądzie ale nic poza tym :( Zaczyna za to ją pociągać ubikacja Więc chyba będzie jak starsza zamiast na nocnik to na kibelek (grins)
Zana
gratuluję (klaszcze) ...ale zmotywowanie nie zawsze łączy się z gotowością dziecka ....
Beki
Gratuluję... (grins)
Szczerze?! Dobija mnie takie chwalenie się dzieckiem.. za kilka lat nikt o tym nie będzie pamiętał... patrzcie niżej na podobne pytania
(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)

Wredne wiem, ale tak myślę. Od tego są chwilki.
XenaX
No dokładnie tak jak pisze lola86;) Mówienie, że dziecko jest za male, nie rozumie, nie panuje nad trzymaniem moczu to ściema - czym wcześniej tym lepiej - uda się;D
XenaX
Wiem wiem Beki, ale ja musiałam Wam to napisać;D
beatka7623
Troszkę się muszę z @Xeną zgodzić Mąją sadzałam jak miała 7 m-cy i były już pierwsze sukcesy Niestety brakło czasu i zaniedbałam i teraz mam (pout) Ciekawe teraz kiedy zacznie (pout)

ja już wołałam za potrzebą w wieku 11 m-cy sisi (grins) albo przynosiłam nocnik (kciuki)
Beki
Hmmm... gdzieś ktoś kiedyś napisał, że dziecko swoje potrzeby załatwia świadomie mając ponad 2 latka.
beatka7623
@Beki ja nie mogę sie z tym zgodzić Mojej koleżanki syn wołał ee na nocniczek mając 12 m-cy Fakt ze nie każde dziecko da sie tak nauczyć ale .... mozna spróbować I nie oszukujmy się w dobie pampersów to jest troszkę nasze lenistwo Jak by nam przyszło prać pieluchy to by było inaczej A poza tym lekarze też twierdzą że późne robienie na nocniczek jest syndromem pampersowym
Zana
a niech se sadząją od urodzenia ...mnie to nie ziębi nie grzeje jak mama uczy dziecko nocnikowania i kiedy ....ale jak ktoś mówi że tak małe dziecko panuje nad trzymaniem moczu i że to ściema że nie panuje ....to w tym przypadku JA nie mam pytań(krejzolka)
xkasiulax
A moja ma skończone 9 miesięcy i jeszcze nie wie co to nocnik .......... gratuluję oczywiście,jeśli nie sadzałaś małą na siłę i nie przetrzymywałaś ją tam 24na 24 to spoko....(kciuki)
Beki
a wyczytałam coś takiego:
"Niektórzy rodzice chcą sadzać dziecko na nocnik ledwo ono nauczy się w ogóle siadać. To duży błąd! To, że Twoja pociecha usiądzie na komendę na nocniku i nawet zrobi siku, nie jest to oznaka, bynajmniej, że jest ona już gotowa aby pożegnać się z pieluchą – bo nie jest gotowa na to ani fizycznie ani neurologicznie i psychicznie."
"Większość dzieci zaczyna korzystać z sukcesami z nocnika mniej więcej w drugim roku życia. Wiek 18 miesięcy jest przyjęty jako uśredniony, a nie ostateczny."
Beki
I róbta co chceta, ja tylko przytoczyłam fakty.
Zana
Beki ...chyba tę samą literaturę czytamy (grins)(grins)(grins)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
Beki
(kwiatek)(grins)
Dlatego takie mądre jesteśmy (grins) i pewne siebie hehehe
beatka7623
No tak nocnik jest tak samo kontrowersyjny jak chodzik (krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)

A ja podziwiam matki które uczą wytrwale robienia na nocnik Ja jestem troszkę leniwa i o mam A szczerze biorąc mam dość już tych pampersów ale mała ucieka z nocnika a nie bede ją na siłę sadzała (pout)
XenaX
SPOKO - LOKO każda mamuśka wie co ma robić;) Ja tylko napisałam jak było u Nas;)
sweetnessa27
@geodonna dobrze powiedziane:)

A moja ma 20 miesięcy i nocnik głęboko w d...
I co przez to muszę się chyba spoliczkować.Jestem poprostu okropna.Dziecko leje w pampkli
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.