Menu

muszelki, bursztyny

Są jeszcze gdzieś plaże gdzie można je zbierac? jak byłam mała to pamiętam, że muszelek było pełno na plaży, i bursztyny sie zdarzały, a teraz od kilku lat to o muszelke ciężko, a bursztyna nie uświadczysz:/

I nie jeżdżę w jedno miejsce, tylko rożnie:/

Maffi
 1918  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Czas wolny i Sport wakacje

Odpowiedzi

Magdzik
Też chętnie poczytam, bo Córa obiecała Babci, że przywiezie Jej znad morza muszelki(grins)
renata29
"Bursztynek, bursztynek, znalazłam go na plaży
Słoneczna kropelka, kropelka złotych marzeń
Bursztynek, bursztynek, położę ci na dłoni
Gdy spojrzysz przez niego, mój uśmiech cię dogoni"(grins)(kciuki)

nad morzem byłam raz,chyba z 17 lat temu i wtedy były muszelki (grins)
jolkabt
muszelki i bursztyny znajdziesz, ale... w budkach na straganach :)) A tak serio, to należy szukać najlepiej po sztormie na mało uczęszczanych plażach..
tymianek
bursztynów nie znajdziesz na plaży w sezonie, bursztyny sie zbiera wówczas gdy puszczają lody i jest sztorm , który spienia wodę, a co za tym idzie "rusza" osady denne - w których bursztyn się znajduje.
I niestety, ale na plażę nie wyskakują "bursztynowe kamyczki', tylko bursztyn się łowi. Znajduje się on w plątaninie gałęzi , patyków, glonów. A szczęśliwiec, ktry znajdzie malutkie ziarneko bursztynu na plaży, to tylko dzięki rybakom, którzy o wschodzie łowili bursztyn i zostawili "drobnicę".
MamaMaya
chyba juz wszystkie muszelki i bursztyny wyzbierałyśmy jako dzieci, wiec dla naszych pociech nic juz nie zostało (smiech)(smiech)(smiech)
korek221
pamiętam,że jak byłam w Świbnie kolo Gdańska bursztyn zbierałam garściami...dosłownie(grins) plaże tam były lekko syfiate bo było dużo takiego brunatnego mułu ale właśnie w mule był bursztyn - to było dosyć dawno temu ale może wciąż tak jest?
Mam gdzieś bursztynki przerobione na "obrazek" i oprawione w ramki i kilka większych sztuk z których zrobiłam bransoletkę - jak mi fotomat zadziała to będzie fotka w galerii(grins)
Maffi
Ja też kiedyś koło gdanska nazbierałam, ale to było... matko, 13 lat temu.
W sarbinowie nie ma nic, w kolobrzegu ostatnio tez nie trafilam, to samo miedzyzdroje:/ pojedyncze muszelki. Nie w sezonie tez mi sie zdarzyło byc nad morzem, ale nic nie znalazłam:/
ajrian
Nie zbierałam muszelek nad Bałtykiem.Mój tato mieszkał nad Morzem Czarnym a tam zawsze było mnóstwo pięknych muszli:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.