Menu

mycie okien w ciąży

witajcie,
wiem, że to trochę dziwne pytanie i zaraz może pojawić się lawina niemiłych komentarzy, ale zadam to pytanie.
otóż wczoraj wraz z kuzynką byłyśmy u babci. babcia ma bardzo duży dom i pomagałyśmy jej sprzątać i myć okna. ja raczej byłam jako osoba towarzysząca, tzn nic nie dźwigałam, nie stawałam na drabinie, a jedynie podawałam ścierki itp.
byłyśmy parę godzin i w związku z tym moje pytanie, czy jeśli tak długo przebywałam w pomieszczeniach, gdzie były rozpylane płyny do mycia szyb itp. to czy to zaszkodzi?
tzn wiem, że nie ma nigdzie podanej ilości, jaka może zaszkodzić i najlepiej jak najkrócej przebywać.
wiadomo, że nie codziennie przebywa się w takich pomieszczeniach.
chciałam poznać Wasze zdanie i Wasze doświadczenia, czy też unikałyście chemikaliów w czasie ciąży?

elleonora
 1342  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Dom i Ogród ciąża

Odpowiedzi

emila2606
ja nigdy nie unikałam środków chemicznych jak byłam w ciąży, ktoś przecież musiał sprzątać przez te 9 miesięcy
loona20
j.w
xkasiulax
sprzątałam używam,środków chemicznych,unikałam zapachów typu farba,rozpuszczalnik,lakier do paznokci malowałam paznokcie na balkonie (grins)(grins)
elleonora
dzięki,
ja tez od czasu do czasu maluje paznokcie, wiadomo sprzątam, piorę,
tylko chodzi mi o takie dłuższe przebywanie w pomieszczeniach gdzie jest rozpylany np płyn do mycia szyb, tak jak w przypadku dnia wczorajszego,
za wiele nie było przeciągu itp.
amalka
Nie sposób uniknąć różnych "oparów" więc się nie załamuj :) Chyba każda z nas sprząta, farbuje włosy, robimy remonciki, Pryskamy włosy lakierem... Wszędzie jest chemia... niestety (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
tymianek
(kwiatek) tak jak dziewczyny napisały, nie będę się powtarzać. A, że już tu weszłam to tylko dodam od siebie, że na przyszłość, jak będziesz miała styczność z chemią w niewietrzonym pomieszczeniu, to po prostu pij dużo wody - woda wiąże związki chemiczne , które dostana się do organizmu i je wysiusiasz.
madziullka
ja tam myje okna raz na tydzien (jestem obecnie w 39 tc)(mamy je dosc nisko i szybko sie brudza) i nie uwazam by cos mi szkodzilo... tym bardziej jak w ostatecznosci wdychalas zapach czy same chemikalia... co dzien owe wdychamy i nawet o tym niewiemy inic nam nie jest heh... wiec glowa do gory
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.