Menu

Mycie rąk

Moja córka ma 4 lata i nie znosi myć rączek. Zawsze jak wracamy z parku i zabieramy sie do kolacji proszę ją, żebyśmy poszły najpierw umyć ręce. I tu zaczyna się marudzenie. Pózniej histeria itd. Odwieczny problem - mycie rąk. Nie wiem czemu moja Marta nie może sie do niej przekonać. Co zrobić?

carla1978
 518  3

Odpowiedzi

Marlena
Z Zuzą było to samo... Wieczne nagabywanie, przypominanie i ten wzrok jak oburzona dreptała do łazienki... U nas poskutkowało "ciekawe" mydełko. Poszłam z Zuzką do sklepu i powiedziałam, żeby wybrała sobie kilka mydełek - często w sklepach są takie malutkie mydełka w sam raz do dziecięcej łapki w kształcie zwierzątek czy owoców. Wybrała sobie trzy mydełka zwierzątka, każde z nich nazwałyśmy imieniem i teraz za każdym razem mówię Zuzi że np Słonik się za nią już stęsknił i mała bez zająknięcia biegnie do łazienki umyć łapki!
artanis
U mnie na szczęście nigdy nie było tego problemu. Kupiłam taki podeścik w ikea, sam sobie na niego wchodzi, odkręca wodę, bierze mydełko i szoruje rączki i buzię a potem wyciera w jego ręczniczek. Jedyne czego nienawidzi wręcz to mycia włosków - panika nie z tej ziemi, a robie to naprawdę delikatnie
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
carla1978
dziękuje wszystkie pomysły są super, dzisiaj wypróbuję :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.