Menu

mycie ząbków

Kupiłam Blance pastę Elmex dla dzieci od roku...Wcześniej myłyśmy samą wodą...Mój problem tkwi w tym że Blanka,nie umie wypluć pasty tylko ją połyka.Nie umie także wypłukać wodą buzi...Wiadomo,jest jeszcze za mała.
Tak więc co robić?Myć nadal i nic się nie stanie że połyka tą pastę,czy zrezygnować z niej na razie i myć dalej wodą?Dodam że chciałam myć pastą bo Blanka ma dziwne przebarwienia na ząbkach.Takie śnieżnobiałe plamki.

sweetnessa27
 706  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie mycie ząbki dziecko

Odpowiedzi

ADAMSKA98
idz do dentysty bo to moze byc pruchnica moj starszy tak mial i bardzo szybko mu za atakowała pruchnica ,a myc pasta mozeszbo te pasty nie szkodza jak dziecko połknie bo sadla dzieci
monique25
Mój tez wcina paste bo smakowa (krejzolka) po myciu zębów daje mu jeszcze szczoteczke samą juz umytą woda i myjemy jeszcze raz samą wodą ...Bylismy u dentysty mówił zeby myc bo o tej pasty mu nic nie będzie ...
ja80
Ja z zalecenia stomatologa myję zeby dziewczynkom elmeksem.Starsza już ponad 5 lat używa tej pasty, na początku oczywiście połykała ale nie ma to żadnych skutków zdrowotnych.
Młodsza też ją je i nic jej nie dolega.
jola75
moj synek w ogole na poczatku nie chciala myc pasta ciagnelo go na wymioty.Mylismy sama szczoeczka dlugo, dopiero jak mial ponad 2 latka(nauczyl si pluc)zaczelismy uzywac pasty.
koza54
moja tez polyka paste, te pasty dla dzieci nie sa tak szkodliwe...
koza54
moja tez polyka paste, te pasty dla dzieci nie sa tak szkodliwe...
Misha
My też używamy Elmexu, córcia ma 13 miesięcy więc też jeszcze nie umie wypluwać, ale u nas jest taki problem, że ta pasta jej nie smakuje i jak tylko poczuje jej smak to krzywi się i nie daje sobie dalej umyć zębów. .. CHyba musimy zmienić pastę na inną. Jak myliśmy samą wodą to bylo ok.
monika2811
moja tez jeszcze nie umie ma 17 miesiecy uwielbia paste i mycie zabkow
Ewa0528
Ja pierwsza paste kupiłam owocowa bo mozna połykac jak nauczył sie wypluwac i płukac zmieniłam na Elmex ale na poczatku mu smak przeszkadzał,a mój synek tez miał białe plamki i stomatolg powiedziała ze nic sie nie dzieje okresliła to fachowa nazwa ale ze bylo to 2 lata temu to sobie zapomniałam jak to sie poprawnie nazywa,mówila tylko zeby kupic paste z odpowiednia iloscia fluoru
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.