Menu

MYCIE ZĘBÓW!

Witam Was kochane!
Moja córcia skończyła 16 miesięcy jakieś dwa miesiące temu zaczęliśmy uczyć ją mycia ząbków...4 na górze, 4 na dole :))
Na początku było super bo chciała myć ząbki i pozwalała nawet żebyśmy My jej myli. Teraz zjada pastę i... w długą!!!
Jak powinniśmy reagować i co robić?

natka1nt
 603  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie dziecko

Odpowiedzi

izkalepszy
sadzam moją na kolanie i razem myjemy zęby ja swoje ona swoje i chętnie razem ze mną to robi(grins)
elinka
U nas tak samo jak u @geodonna69 - ostatnio synek myc zebow po prostu nie chce i jest sukces jak uda sie choc pare razy przejechac szczoteczka po zabkach zanim nastapi bunt. Mam nadzieje, ze to tylko przejsciowe i spowodowane wylacznie zabkowaniem, bo wczesniej bardzo lubial byc zebole. Synek ma 19 miesiecy.
chwiejna
Mój mały ma prawie 2 lata, od pojawienia się pierwszych ząbków myłam mu je, a teraz od kilku miesięcy idzie sam do łazienki i woła: "Mama ziąbki" daję mu szczoteczkę, jak na niego patrzę to szoruje zęby, a jak się odwróce to je pastę :) i tak ok 5 razy dziennie myje zęby :)
PatrycjaM
Moj syn kiedyś chętnie mył zęby(raczej ja myłam) ale kiedy miał ok 1,5roku zaczły wychodzić zęby "oczne" i była tragedia, nie mogłam nawet szczoteczki włożyc do buzi. Kupiłam pastę do zębów(bez fluoru!) i pare razy troche sie udało umyć, potem wychodziły 5 i znowu płacz przy myciu. Teraz juz zęby ma i nie bola go, wiec najlepiej na bajce siedzi i myje, oczywiscie ja mu w tym pomagam. Dodam jeszcze ze paty daje odrobinkę, tak zalecił dentysta.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.