Menu

myślicie, że będzie wojna domowa na Ukrainie?

czytam te wiadomości i jestem przerażona :/

Ilonka1986
 380  18

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Czas wolny i Sport wojna na Ukrainie

Odpowiedzi

goskapolak
Ilonko a Tobie umknęły może zamieszki na Majdanie jakiś tydzień temu i kilkadziesiąt osób zabitych?
Teraz już wojny domowej nie będzie ale kto wie czy Ukraińcy unikną wojny z Rosją. Tu niestety chyba nikt powodzenia im nie wróży bo Ukraina ma wojsko jedynie na papierze...
amalka
Czytam te wszystkie doniesienia i jestem przerażona. Mam masę rodziny przy granicy z Ukrainą...
goskapolak
Zauważcie,że Putin miesza się kiedy jedna z jakichś byłych republik próbuje wstąpić do GUAM(tak było z Mołdawią) albo chcą do UE- przecież o to chodziło Ukrainie.
Teraz nie ma bata,że się wtrąci,zważywszy na znikome siły zbrojne Ukrainy.
goskapolak
Putin zawsze twierdził,że pozwolenie na to by ZSRR się rozpadło było największy błędem Eudajmonio,więc raczej paradoksu tu nie widzę.
jagoda30
A ja mam do granicy rzut beretem.... Najgorsze,że w razie wojny może nastąpić mobilizacja rezerwy(ryczy)
JUSTYNA300511
jagoda30 napisała:
A ja mam do granicy rzut beretem.... Najgorsze,że w razie wojny może nastąpić mobilizacja rezerwy(ryczy)

Też się tego boję mój mąż jakis czas temu dostał przydział stanowiska w razie wojny
amalka
Taaa... mój jest saperem.
goskapolak
Eudaimonia napisała:
Ja widzę paradoks w tym, że jeden jedyny człowiek ma tak kolosalny wpływ na losy świata. Ale to paradoks znany historiozofom, dziejami rządzą poczynania jednostek, nie mas. To działania jednostek decydują o postępie lub regresie świata.
Ale to tak jest ,że przywódca musi wpływać na losy świata.Jak wpływa to już inna kwestia...
emikacpi
Justyna mój też , ja nawet nie chce już myśleć co się będzie działo :(
Kumaja
Kiedyś myślałam, że w razie takiej sytuacji stanę w pierwszym rzędzie, bez względu na wszystko. Teraz mam obmyślony plan ucieczki ...
flame123
@Kumaja, ale w pierwszym rzędzie do czego chcesz stanąć?
Mnie najbardziej przeraża to, że znowu jesteśmy mieszani w nie swoje wojny.
JUSTYNA300511
No mnie właśnie też przeraża to że być może będziemy musieli wysłać swoje wojska do obrony nie koniecznie swojego kraju (pout)
Kumaja
@flame123 -w obronie własnej integralności. Teraz wzięłabym nogi za pas nawet w przypadku jej zagrożenia:( Dziecko jednak powoduje przewartościowanie wszystkiego.

@Goedonna - Jarek nie wyzbył się ułańskiej fantazji, więc może i ruszy :P

A tak na poważnie - niech się podzielą i będzie spokój. Mnie tam wisi czy będzie 1 czy 2 Ukrainy. Chociaż my już nie będziemy strażnikiem zewnętrznej granicy UE. W środku zawsze nieco cieplej :)
flame123
Fakty są takie, że Polska znajduje się w takim miejscu geopolitycznym, a nie innym. Zamiast furczeć i porywać się z szabelkami, trzeba jasno określić się, czy popieramy Wschód, czy Zachód.
Kumaja
No widzisz nie da się nie minąć problemu. Chcąc nie chcąc i tak bierzemy w tym wszystkim udział. Tak czy tak bierzemy udział w nie-swojej wojnie. Mnie tylko denerwuje narzucanie na siłę jednego czy drugiego reżimu. Jeżeli ktoś chce wierzyć w spadające z cukierki z nieba od wujka S. , to niech wierzy. Jeżeli ktoś chce posmakować dobrodziejstwa kapitalizmu, to niech smakuje i dołączy do i tak wątłej konstrukcji Unii.
goskapolak
flame123 napisała:
Fakty są takie, że Polska znajduje się w takim miejscu geopolitycznym, a nie innym. Zamiast furczeć i porywać się z szabelkami, trzeba jasno określić się, czy popieramy Wschód, czy Zachód.
Ja jestem za tym by nie wpierdzielać się między wódkę a zakąskę,Skoro USA może wpierdzielać się w każdy konflikt na całym globie pod pretekstem bronienia tam swoich obywateli to jakie ma moralne prawo obłudnie wypowiadać się o Putinie,który chce zrobić to samo ale na znacznie mniejszą skalę?
Czy Polska protestowała przeciwko wojnie w Wietnamie,przeciw wprowadzeniu swoich porządków po puczu na niezależnej Grenadzie,interwencji w Iraku czy w Afganistanie?Nie
A teraz nagle w ramach sojuszu potępiać to co robi Putin bo Ameryka- taki anioł demokracji nagle swe skrzydła nad biedną Ukrainą rozłożył?
Pracuje ze mną dziewczyna z ukraińskiego Zakarpacia i ona twierdzi,że to co pokazuje polska telewizja jak to milicja,uzbrojeni snajperzy strzelają do bezbronnych (!!) protestujących to ściema. I wcale nie jest tak pięknie jak się niektórym wydaje,że zwyciężyło dobro i że Ukraińcy próbują stworzyć demokratyczny,nie umoczony w poważnych aferach rząd...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.