Menu

Na ile latek wasze dzieci płynnie mówiły?

Proszę o odpowiedzi

hello
 283  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Opieka nad dzieckiem mówienie

Odpowiedzi

amalka
Czyli w jakim wieku?

Synek zaczął zamieniać swój słownik na ten istniejący, w okolicach trzeciego roku życia. Po trzecich urodzinach Krzysio mówił (bez przerwy!) całymi zdaniami.
renata29
Starszy tak porządnie się rozgadał po 3 urodzinach.Młodszy już w wieku 2 lat mówił prostymi zdaniami.
elinka
Plynnie i bez wtracania slow z jezyka dzieciecego syn zaczal mowic przed ukonczeniem 4 lat. Tyle ze on ogolnie zaczal mowic po "ludzku" pozniej (po 3. roku) ze wzgledu na problem ze sluchem. Rozwoj mowy u dziecka to baaaardzo indywdualna sprawa. Pomijajac wszelkie przeciwnosci natury medycznej, wiele zalezy od temperamentu dziecka, osluchania,ilosci jezykow, ktore w tym samym czasie przyswaja (moj ma na codzien 2) itd.
Ada3610
mój 31. marca skończy 3 latka. Ma ciężką mowę, wymawia kilka pojedynczych słów. Teraz chodzi do żłobka i może się nauczy więcej słów.
Bestyjka
Każde dziecko zdaniami mówi w innym wieku ale normą jest, że po 2 r.ż. dziecko musi mówić zdania składające się z 2 słów "mamo daj", "mamo pić" itd a później to już na ogół z górki (tyle wiem z teorii bo moje 4letnie dziecko mówi tyle co nic).
goskapolak
hello- czy Ty może pochodzisz z terenów przygranicznych z Ukrainą lub Czechami? Zdaje mi się,że to określenie "na ile lat" stamtąd pochodzi...

Moja córka zaczęła mówić płynnie gdy skończyła dwa lata.Oczywiście nie wymawiała wszystkich głosek poprawnie.
sheryl
Mój zaczał mówić ludzkim językiem ;) jak miał 2 l i 8 miesięcy, ale tak płynnie, idelanie to po 3, jak p[oszedł do przedszkola.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.