Menu

Na mokry czy na suchy

Witajcie dziewczynki! Ja z zapytaniem czy Baladex to syrop na mokry czy suchy kaszel? Bo gdzieś ulotka mi przepadła a już nie pamiętam na jaki kaszel podawałam małemu wcześniej.Z góry dziękuję kochane!!!

boja
 1389  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie syrop kaszel u dziecka baladex

Odpowiedzi

ja80
Działanie:
Zawarta w preparacie teofilina jest lekiem z grupy metyloksantyn, działającym m.in. poprzez hamowanie aktywności fosfodiesterazy, wskutek czego dochodzi do rozkurczu mięśni gładkich oskrzeli i naczyń krwionośnych. Ma silne działanie rozkurczające oskrzela, poprawia kurczliwość przepony, pobudza ośrodek oddechowy, może mieć pewne działanie zapobiegające degranulacji komórek tucznych i uwalnianiu mediatorów reakcji zapalnej. Rozszerza naczynia krwionośne, jednak przy podaniu doustnym działanie hipotensyjne jest słabo wyrażone. Wchłanianie z przewodu pokarmowego oraz metabolizm wątrobowy różnią się osobniczo. T0,5 wynosi 7-9 h. Okres ten wydłuża się w chorobach wątroby, niewydolności krążenia, zakażeniach wirusowych i skraca u palaczy, osób nadużywających alkoholu i u dzieci. Drugi składnik preparatu - gwajafenezyna, podana doustnie, łatwo wchłania się do krwiobiegu; wydalana jest przez drogi oddechowe, pobudzając błonę śluzową oskrzeli do produkcji śluzu. Działa wykrztuśnie rozrzedzając i upłynniając wydzielinę, co ułatwia jej odkrztuszanie.

Wskazania:
Zapobiegawczo i leczniczo w stanach duszności w przebiegu astmy oskrzelowej, zapalenia oskrzeli oraz w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (przewlekłe zapalnie oskrzeli, rozedma płuc).

wystarczy wklepać nazwę w googla.
boja
Dziękuje @ja80. (cukierek)(cukierek) No tak google(kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.