Menu

naciecie

Tak się zastanawiam czy kobieta przy drugim porodzie zawsze musi być nacinana ? I od czego to zależy ?

domka
 690  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

poród

Odpowiedzi

mala21
nie zawsze. Głównie zalerzy od porodu. Ze mną lerzała kobieta która miała już dwie córki 12 i 11 lat. Przy pierwszych dwóch porodach była nacinana. Przy tym ostatnim nie. A powinna bo wiadomo że po 11 latach to w sumie wyglądało tak ja by nie rodziła. Strasznie pękła. Myślę że w twoim przypadku lekarz lub położna zdecuduje po prostu w trakcie. Będą wiedzieli czy nacięcie jest potrzebne.
euphoria29
Nacięcie krocza nie jest rutynowym zabiegiem,wykonuje się je wtedy gdy występuje ryzyko pęknięcia krocza w przypadku trudnego porodu.Nacięcie zwiększa średnicę kanału rodnego.(kciuki)
Renatka2019
Niestety często też zależy to od szpitala, np w naszym szpitalu nacinają każdą kobietę (chyba że jest to 3 poród lub więcej). A w szpitalu gdzie ja miałam cc (w Łodzi) nie nacinali kobiet. To zależy od szpitala, ale jeśli powiesz,że nie życzysz sobie żeby Cię nacinali to powinni się zgodzić.
malenia2427
Przy pierwszym porodzie byłam nacinana...szok przez miesiąc dochodziłam do siebie,(ale to wina lekarza).
Przy drugim powiedziałam że nie mam zamiaru być nacinana i że nie pozwolę na to...więc położne zrobiły mi masaż szyjki,mimo to pękłam...ale już 2 dni po porodzie mogłam normalnie siedzieć(grins)
Więc zgodzę się z @Kasią13 że lepsze jest pęknięcie niż nacinanie...
Wcale nie musisz być nacinana przy drugim porodzie(kciuki)
Anemona
nie bylam nacinana i nie peklam przy pierwszym porodzie nie zdazyli mnie naciac a przy drugim polozna zapytala tylko czy bylam nacinana a ja ze nie i mnie nie naciela.
ADAMSKA98
ja byłam nacinana dwa razy
beatka7623
Byłam nacinana przy pierwszym porodzie przy drugim tak mi położna poprowadziła poród że nie trzeba było ciąć (kciuki)(kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.