Menu

Naciski ze strony rodziny

Czy zanim pojawiło się dziecko miałyście jakieś naciski ze strony rodziny? Coś w stylu, że już pora, chciałabym zostać babcią itd? Teraz moja szwagierka się zmaga z takim problemem i już dostaje szału. Przy każdej możliwej okazji rodzinka wchodzi na ten temat! A oni po prostu jeszcze nie planują i już! Ostatnio to aż ją musiałam bronić bo by jej spokoju nie dali. Uwielbiam wtrącanie się rodzinki nie do swoich spraw.

zadymka
 780  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

potomstwo naciski rodzina

Odpowiedzi

paula80
Czasami takim nagabywaniem można wyrządzić niesamowitą krzywdę... bo nie wiadomo, czy ktoś nie chce czy nie może. Przecież rodzina nie o wszystkim musi wiedzieć. U mnie się na szczęście obyło bez takich tekstów, ale wiele znajomych się z tym zmagało lub zmaga do dzisiaj.
Tesa
na nas nikt z rodziny nie naciskał, nikt nie dopytywał, bo nie mieli powodu. Zaszłam w ciążę przed ślubem.
renatka
Urodziłam małego-pierwsze dziecko mając 34 lata.a jeśli ktoś głupio pytał to mówiłam że ,,przyjdzie na to czas "i tyle,krótko i na temat.
nata
U nas też pojawiały się tego typu pytania i docinki. Początkowo udawałam, że jestem głucha a potem powiedziałam wprost "ja się w wasze życie nie mieszam i nie pytam jak planowaliście rodzinę" no i się skończyło.
Matina
To staroświeckie podejście i nie boję sie tego słowa użyc, ale tak się zachowują prostaki.
Matina
Zgadzam sie z Tobą Iwet, co to za naciski. Człowiek sam wie kiedy gotowy jest na dziecko. Ja urodziłam gdy miałam 32 lata.
KdaPl
u mnie nacisków nie było (rodzina wiedziała o wcześniejszych niepowodzeniach) - tylko moja mama czasem popłakiwała i mówiła, że chciałaby już być babcią...no i już nią jest :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.