Menu

Nadżerka

Dziewczyny....mam problem...a mianowicie jestem obecnie w 11 tyg. ciąży i lekarz stwierdził u mnie nadżerkę.....dostałam globulki itp.
Generalnie wiem jak wygląda jej wypalanie...ale zastanawiam się czy w czasie ciąży lekarz normalnie przeprowadzi ten zabieg czy będę musiała czekać do końca połogu ??? (placze)
Z góry dziękuję za odpowiedzi (cukierek)

Franchesca25
 724  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie nadżerka zabieg

Odpowiedzi

krasna1
spytaj lekarza
Franchesca25
Na razie pobrał tylko rozmas na cytologię i stwierdził że dopiero jak wyniki będą to będzie decydował czy można to jeszcze zaleczać czy trzeba wypalić...a ja nigdy nie miałam z tym problemów i dla mnie to nowość....
krasna1
poczekaj na decyzję lekarza
nie ma co gdybać
nadżerka to nic poważnego a zamrażanie nie boli......
Franchesca25
dzięki @krasna1 mam nadzieję że będzie oki (kciuki)(kciuki)
krasna1
nadżerka to ranka na szyjce macicy
są różne stopnie nadżerki i czasami wystarczą leki dopochwowe,
krasna1
naprawdę nie masz się czym przejmować
amalka
Co? Zabieg w ciąży? Po co? Jedyna "komplikacja" polega na tym, że ranka może nieco krwawić przy porodzie bo szyjka się rozciąga. Ja też miałam nadżerkę (co prawda niewielką) i moja lekarka stwierdziła, że ciąża/ poród powinny to zaleczyć i tak się stało. Ranka zniknęła sama z siebie. Oczywiście niczego nie można bagatelizować ale nie martw się- nadżerka w żadnym wypadku nie szkodzi dziecku więc poczekaj do kontroli poporodowej i wtedy zdecyduj się na zabieg. Z resztą- jak napisała krasna1- często pomagają globułki i żaden zabieg nie jest konieczny. Ale to tylko moje zdanie, poparte własnym doświadczeniem :) Acha! Mojej koleżance lekarz powiedział, że jej nadżerka nie wymaga leczenia (?) (wow)
Franchesca25
@amalka też słyszałam że sama się może zaleczyć...tyle że lekarz mówił że jest dość duża....no ale zobaczymy...może globulki pomogą...najgorsze przy tym są upławy które do przyjemnych nie należą (zla)
monique25
w ciązy sie leczy nadżerke jedynie globulkami żaden zabieg nie wchodzi w gre ; ja tez mialam znikła w czasie porodu (kciuki) nadżerka nie zagraża dziecku
kasiulek212121
moj lekarz stwierdzil,ze w ciazy mozna robic taki zabieg,ale w moim przypadku jestem juz za daleko(7 mies)powiedzial,ze zabieg daje za duze szanse na dostanie sie bakterii do srodka.
ADAMSKA98
ja też mam nadżerkie ale gdy jesteś w ciązy nie może lekarz wypalnki zrobic ani zamrażać dopiero jak urodzisz
ADAMSKA98
mi dopiero lekarz dal leki po ciązy nie w czasie
JUSTYS
miałam nadżerkę w ciąży i miałam wypalaną po porodzie
pancia104
zawsze mozesz pojsc do innego lekarza ale czesto po porodzie nie ma sladu po nadzerce
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.