Menu

nadzerka po porodzie

kochane!byłam u lekarza na pobranie cytologii i wykrył u mnie nadzerke!nic mi nie przepisal bo powiedział ze poczeka na wynik cytologii!wyszła mi II wiec to chyba dobrze!wczesniej miałam nadzerki ale to jeszcze przed ciaza no iteraz nie wiem co on mi moze zalecic!slyszałam ze u kobiet ktore rodzily nie stosuje sie leczenia tabletkami bo sa nieskuteczne tylko wykonuje sie zabieg!czy to prawda/czy macie jakies doswiadczenia?ide w czwartek do lekarza a strasznie sie denerwuje!

zosian
 749  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie leczenie nadżerka

Odpowiedzi

natalia87
niestety ja tez mam nadzerke ale lekarka powiedziala ze mozna z nia jeszcze poczekac wiec chyba jest mala. niestety jednak bez zabiegu sie nie obejdzie :/:/
Edytka85
Po pierwszej ciąży miałam nadżerkę i sama mi się wchłonęła, pomogły tabletki dopochwowe.
cytrynka
ja kiedyś miałam też nadżerkę i miałam robioną "wypalankę" mało przyjemne ale skuteczne
babooshka
Pierwsze słysze że ciąża wpływa na powstanie nadżerki, przede wszystkim jej przyczyną są infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybiczne...
"Leczenie:
Wybór sposobu leczenia zależy od wielu czynników: począwszy od rodzaju nadżerki, jej wielkości, wyniku badania cytologicznego, aż po przyczyny powodujące jej powstanie. Zbadanie przyczyn jest istotne, ponieważ jeśli stan zapalny i nadżerkę wywołują np. stosowane środki antykoncepcyjne (globulki, pianki plemnikobójcze), po ich odstawieniu może dojść do samoistnego wyleczenia.
Jeśli nadżerka jest mała, nie wywołuje stanów zapalnych, cytologia nie wykazała żadnych zmian, a kobieta nie rodziła jeszcze dzieci, lekarz może zdecydować o niepodejmowaniu leczenia. Trzeba jednak pamiętać o dokładnej obserwacji i badaniach. W przypadku, gdy występuje stan zapalny, lekarz może zalecić leczenie farmakologiczne. Małe nadżerki, szczególnie te wywołane zmianami hormonalnymi, mogą nawet się zagoić, odpowiednio stymulowane lekami.

W przypadku niewielkich zmian możliwe jest także leczenie środkami chemicznymi, które przykłada się do zmiany chorobowej, jednakże ich skuteczność jest mała, a kuracja zwykle trwa długo.
Najczęściej stosowaną metodą jest elektrokoagulacja, zwana potocznie „wypalaniem”. Polega na wypalaniu zmienionych komórek za pomocą iskry elektrycznej. Zaletą tego zabiegu jest niewątpliwie jego krótki czas - trwa zaledwie kilka minut i nie wymaga znieczulenia. Zdarza się jednak, że lekarze unikają stosowania tej metody w przypadku kobiet, które jeszcze nie rodziły, gdyż powstałe blizny na szyjce macicy mogą wywołać pewne komplikacje w trakcie porodu.

Kolejną dość powszechną metodą leczenia jest kriokoagulacja, czyli tzw. „zamrażanie”. Podobnie jak w przypadku wypalania jest to zabieg trwający kilka minut i nie wymagający znieczulenia, natomiast odznaczający się wysoką skutecznością. Tutaj rolę czynnika wywołującego martwicę zmienionych tkanek pełni sprężony azot. Tę metodę stosuje się najczęściej w przypadku dużych nadżerek."
zosian
ciąża nie wpływa na powstanie nadżerki ale sa różne sposoby leczenia!!!
sque
ja też mam i leczę globulkami, zobaczymy czy się zaleczy.
Ewa0528
moja nadzerka tez powstała po porodzie a nigdy wczesniej nie mialam zadnych stanów zapalnych i innych infekcji nie brałam tez tabletek antykoncepcyjnych,wiec to napewno nie to było przyczyna. Ja miałam wypalana nadżerke i miałam znieczulenie i ten zabieg nie nalezał do najprzyjemniejszych.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.