Menu

Nagły problem ze wstawaniem

Dzisiaj po raz pierwszy miałam problem, żeby dobudzić Zuzę. Chodzi do przedszkola i nigdy nie było z tym problemu do dzisiaj. Płakała, że chce jeszcze spać, że nie wstanie. Wystraszyłam się że może jest chora, osłabiona ale wszystko w porządku, pytałam czy coś ją boli - tez nie. W końcu wstała ale trwało to chyba godzinę. Jak u was wygląda poranne wstawanie? Jak to organizujecie?

Marlena
 745  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Wychowanie wstawanie przedszkole

Odpowiedzi

PaniMisiowa
Zazwyczaj o tej samej wstaje. Moje dziecko też nie zawsze daje rade wstać o tej godzinie o której go budzę. Nie ma reguły - Tobie pewnie też czasem trudniej sie wybudzić..
artanis
Też miewam takie problemy z Grzesiem, czasem budzi się przede mną, czasami nie mogę go wyciągnąć z łóżka. Przykrywa się kołdrą i mówi, że chce jeszcze spać. Chodzi spać zazwyczaj o tej samej porze więc to nie kwestia czasu spania. Zauważyłam, że w głównej mierze ma na to wpływ pogoda. Gdy jest zbyt gorąco, bądź pochmurnie i szaro - wtedy wstaje mniej chętnie. Zaobserwuj Twoje dziecko, może to duszne powietrze ma na nią wpływ? Może spróbuj lepiej nawilżać pokój i wietrzyć przed spaniem, a okna zasłaniać roletą, aby poranne słońce nie rozgrzało zbytnio powietrza?
olcia
Moze powodem jest to,ze kolacje je zbyt pozno,albo w jej pokoju jest za sucho,lub za goraco?jesli jest sucho warto zainwestowac w nawilzacz powietrza,a jesli za goraco to wiadomo trzeba wywietrzyc pokoik.
justa
Poranne wstawanie to niestety stresujący moment ;/ Mój synek niemal codziennie z wielkim trudem wstaje do przedszkola. W zasadzie pilnuje by w miarę wcześniej poszedł spać skoro wstaje z samego rana ale mimo to łatwo nie jest... Choć również zdarzają się dni, gdy wstaje sam... to dla mnie bardzo miły początek dnia :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.