Menu

Napięcie mięśniowe

Witam!
U mojej prawie 3 miesięcznej córci pediata stwierdził niedużo obniżone napięcie mięśniowe i poleciał fizykorterapię. W Ośrodku Rehabilitacji leczą dzieciaki metodą Vojty, przy której dzieci płaczą. Czy któraś z Was drogie dziewczyny przechodziły już takie ćwiczenia z maluszkami i czy widać rezultaty??:)
pozdrawiam

MagdaLena80
 552  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie rehabilitacja

Odpowiedzi

pioreckaagniesz
no pewno ćwiczyłam vojtą i bobatami 7 mieś 2 razy w teg po 1 godz. mój syn juz jest zdrowy niezaniedbaj tego to bardzo niebezpieczne pozdrawiam
ODYNIECKA
Moja siostra rehabilitowała córeczkę pół roku. Mała płakała od urodzenia przy każdym karmieniu. Diagnoz było wiele najpierw kolka potem alergia, zły pokarm, tłusty pokarm, za mało pokarmu. W końcu jeden pediatra zauważył, że mała lekko skręca się jak księżyc stwierdził, że to jednostronny przykórcz mięśni. Po rehabilitacji wszystko się skończyło dobrze. Mała jest teraz roześmianym przedszkolakiem a wiele łez wylały na początku rehabilitacji. Warto było!!!!
MagdaLena80
Dzięki za podpowiedź, dzisiaj był nas pierwszy raz z Vojtą i powiem szczerze że łzy się lały a ćwiczenie w sumie chyba nie takie ciężkie..
mamy powtarzać 4 razy dziennie, jakiś ucisk pod sutkiem z jednoczsnym skręceniem głowki i przyciśnięciem brody do klatki piersiowej:) jakoś tak..
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.