Menu

Narty a kobieta w ciąży

Niedługo wybieram się na ostatnie podrygi na nartach do Austrii. (tak jeszcze jest tam śnieg :) Jestem w 4 miesięcu ciąży. Oczywiście bardziej niż jeździć na nartach chce wyjeżdżać kolejką na górę i się opalać. Mąż będzie jeździl. Ale zastanawia mnie czy różnica wysokości - ośrodek jest na okolo 2600 m - nie jest "niekorzystna" dla kobiet w ciąży? Wiadomo, że ciśnienie na górze jest inne. Jak myślicie powinnam jechać czy sobie odpuścić. Szczerze nie chce mi sie zostawać samej w domu.

flora
 3831  4

Odpowiedzi

mamaoscara
Też miałam takie dylematy - ale konsultowałam się z moim ginekologiem i życzył mi szerokiej drogi - byłam wtedy w 28 tygodniu ciąży o ile dobrze pamiętam. Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo to nie ma przeciwskazań. Ale na nartach nie jeździj - jak przeczytałam tytuł twojego pytania to pomyślałam, że ktoś chyba zwariował - potem nieco się uspokoiłam! Najlepiej dla własnego spokoju zadzwoń do swojego lekarza prowadzącego i omów tą sprawę.
Keti87
Jak byłam w ciąży - w piątym miesiącu tez chciałam jechać do austrii i tez byłam u lekarza wcześniej. Lekarz powiedział mi że to najlepszy moment na takie wyjazdy. Uprzedzał mnie wprawdzie, że na takich wysokościach 3 tys m. może mi się gorzej oddychać bo powietrze jest zbyt rozrzedzone - ale było w porządku. Z tego co wiem takie wyjazdy nie są kompletnie dla osób, które mają zbyt wysokie ciśnienie w ciąży. Wtedy na pewno lepiej odpuścić.
justa
Nie odpuszczaj tylko jedź :) Ja bym pojechała....
pati
Ja tez ostatnio byłam na nartach we Włoszech-nawet startowałam w zawodach :) a jestem w 5 miesiącu ciąży!
Robiłam wywiad środowiskowy-lekarze różnie reagowali..Podjęłam sama decyzje że jadę i powiem szczerze że wyszło mi to na dobre-dużo lepiej się teraz czuje. Więc jak najbardziej doradzam Ci żebyś jechała :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.