Menu

Narzeczony mojej przyjaciółki

Moja przyjaciółka jest zaręczona z czarnoskórym meżczyznom. Są bardzo szczęśliwi zamierzają się pobrać niestety coraz im trudniej z powodu otoczenia. Jej mama nie może tego przeżyć jak to możliwe że jedyna coreczka i to z murzynem! Nie rozumiem ich postępowania i zachowania, przecież to taki sam człowiek, tylko o innym kolorze skóry. Ona ma coraz więcej wątpliwości nie wiem jak ich życie będzie wyglądać po śłubie czy miejscowe plotkary nie zamienią jej zycia w piekło.

panidomu
 484  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

obcokrajowiec czarnoskóry murzyn

Odpowiedzi

82myszka
Nie wiem gdzie mieszka Twoja przyjaciółka, ale wydaje mi się że u nas z tolerancją jest coraz lepiej. Wydaje mi się, że jeżeli zrezugnuje z miłości i szcześcia z powodu jakiś plotkar z okilicy to popełni największy błąd życia. Guzik ich to obchodzi z kim ona się wiąże – a jak oceniają ludzi po kolorze skóry to pogratulować naprawdę.
johanna
No niestety polska mentalność – to co gdzie indziej jest zupelnie naturalne w nas często jest nie do przejścia. Na miejscu Twojej koleżanki olałabym te wszystkie baby ale problem jest jak mówisz z mamą – chociaż mama powinna dać wsparcie, a ona pewnie się wstydzi własnej córki. Może zmiana miejsca zamieszkania będzie rozwiązaniem. Tak czy inaczej też uważam, że nie jest to powód do tego, żeby rezygnować ze związku bo komuś się to nie podoba.
dudka
To jest po prostu rasim – i te stare dewoty, które nic nie wiedzą o człowieku być może są w stanie zniszczyć mu przyszłość. Aż się przykro czyta. Gdybym ja była w takiej sytuacji na pewno zmieniłabym miejsce zamieszkania na jakieś bardziej tolerancyjne Kraków, Wrocław – tam można spotkac wielu czarnoskórych i nikogo to specjalnie nie dziwi.
ivka
Wspieraj przyjaciółkę i nie pozwól jej zrezygnować ze szcześcia z powodu opinni innych, ja wiem, że takie gadanie może wiele zniszczyć sama się kiedyś o tym przekonałam, ale mimo postanowiłam przetrzymać i udawałam, że te wszystkie ploty do mnie nie docierają. Zachowywałam się jak gdyby nigdy nic! I ona tez niech tak zrobi. Ucieczka to nie jest wyjscie. Jak się ludzie „oswoją” z widokiem ciemnoskórego człowieka to się wszytsko uspokoji.
AnnaZZ
Niestety tak już jest w małych miejscowościach, że ludzie nie tolerują zmian i nowości. Nie ma mowy tam o tolerancji, ponieważ ludzie wychowani w otoczeniu małych społecznościach, nie umieją pogodzić się ze zmianami. Poza tym jedyną rozrywką tych ludzi szczególnie starszych pań, czy panów na bezrobotnym jest obgadywanie innych ludzi. W dużych miastach ludzie żyją całkiem inaczej, nie zwraca się uwagi na takie pary. Tam każdy żyje swoim życiem i nie ma czasu na przyglądanie się innym. Popiera pomysł któreś z mam o tym że lepiej było by im jak by się przeprowadzili, bo niestety na dłuższą metę, plotki mogą zabić nawet największe uczucie, a to wielka szkoda. Ja im życzę jak najlepiej, bo w końcu w życiu najważniejsza jest miłość i szczęście.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.