Menu

Narzekanie - natura człowieka

„Ludzie współcześni stworzeni są do narzekania. Z całego Achillesa widzą tylko piętę.” - Marie von Ebner-Eschenbach - co myślicie o tym aforyzmie? Czy wy też jesteście typem człowieka, który wiecznie marudzi? Że za ciepło, za zimno, że za macie za mało czasu, a jak go znajdziecie, to jest nudno, że pada, że świeci słońce itd.? Czy też raczej widzicie we wszystkim te dobre rzeczy? Opowiedz innym mamom jakim jesteś typem człowieka.

Ania
 1893  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka Wychowanie ludziem narzekanie

Odpowiedzi

desdemonka
na co dzień nie marudze,nie narzekam...zdarza sie jakis dzień raz na kwartał że szlak mnie trafi i rodzina musi wysłuchac co mam do powiedzenia a potem zaś jest ok:)
euphoria29
Staram się nie marudzić,nie narzekać i nie zrzędzić...biorę życie takim jakie jest.Cieszę się każdą chwilą,najmniejszym drobiazgiem bo życie to cud a chwile ulotne!
lolita
U mnie tez jak u @desdemonki
renata29
mąż nazywa mnie swoją marudką:)ale ja jestem raczej optymistycznie nastawiona do świata:)
koza54
a u mnie to różnie bywa : czasami mam tak, że rzeczywiście lubię sobie ponarzekać :D
Tosia
ja wlasciwie nie nazekam... czasmai jak mi sie naziera to sie poprostu wygadam mojemu mezowi... ale zadko... ogolnie "dzialam" a nie marudze... :)
Twity12
Chyba kazdy narzeka. mysle ze małe rzadkie nazekanie nie jest niczym złym. Powiem ze kiedys byłam okropna maruda a w ciąży to już wogóle przy dziecku sie jakos to zmieniło. Nie wiem jakoś zaczeło być inaczej. I nazekam ale raz na jakiś czas jak mnie coś porządnie w...... :)
Brygidka82
Ja czasami sobie ponarzekam, ale ogólnie to nikomu nic nie zazdroszczę, cieszę się z tego co mam.Jak już mam taki raz na ruski rok, to mój mąż słucha, nikomu innemu nie marudze:))
samanita
Wydaje mi sie ze taka jest mentalnosc ludzi - polakow. Narzekanie to jego natura, na pytanie "co slychac" czlowiek wylewa wszystkie zale, a nie mowi o tych dobrych rzeczach. Ja sama na rzekam, nie wiem czy czesto ale zdaza mi sie
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.