Menu

Narzucanie dzieciom nawyków i przyzwyczajeń rodziców

Dziewczyny, często mnie to zastanawia, jak np. rodzice od początku zabraniają dzieciom słodyczy, bo oni nie jedli, więc i dzieci nie będę jeść... Rodzice są wegetarianami, to i dzieciom nie dają mięsa... Nie uważacie, że to jest narzucenie dziecku czegoś, z czym być może w przyszłości nie będzie się zgadzało? Przecież dziecko to taki sam człowiek, jak każdy i wcześniej, czy później będzie miało prawo do własnego zdania... Ba! Ono ma takie prawo... Co o tym myślicie?
Będę tu zaglądać po wasze wypowiedzi, bo nie mam możliwości siedzenia tu cały czas. Wybaczcie(kwiatek)

Magdzik
 1210  17

Odpowiedzi

izolka
wydaje mi sie ze masz racje w 100%,dziecko powinno sprobowac wszystkiego,tylko babcie nie powinny ich tuczyc tonami slodyczy:)
julia
zgadzam sie z Toba w 100% ze jest to chora sytuacja gdy rodzice narzucaja dziecku dzieciom jakies s woje nawyki... typu slodycze bo nie zdrowe...mieso bo oni wgwtarianie...to jest nie powazne..co innego jakies dobre nawyki typu higiena osobista itp.pozdrawiam
euphoria29
A ja uważam że to nie jest narzucanie swojej woli dziecku tylko przekazanie pewnych zasad,nawyków,zachowań.Przecież małe dziecko nie może decydować samo za siebie,za to odpowiedzielni są rodzice.To co w początkowym etapie życia wpoją rodzice dziecku będzie procentowało w późniejszym czasie!
ADAMSKA98
ja staram sie nie bronic dzieciom niczego ale pozwalam tylko na pewne rzeczy ,ja nie miałam dózo zabawek czy slodyczy ,moje dzieci maja dos dozo zabawek ,i jakies lakocie podaje im wramach rosadku anie zabraniam i nie namawiam dzieci na co co niechcą
ADAMSKA98
owszem wybralam dla dzieci lekarza ,szkole narazie chodza z nami do kościoła jezeli w pszyszłosci zmienią wiare to bedzie ich wybur

no i jeszcze decyduje co maja jesc ale nie bronie jak chca czegos innego spróbowac
monilajsa
Wartości, które są dla nas rodziców ważne przekazujemy dzieciom, zdrowe odżywianie, szacunek dla innych itp. Myślę, że to nie narzucanie ale troska. Dziecko w odpowiednim wieku samo będzie decydowało, ale teraz to my rodzice jesteśmy za nie odpowiedzialni.

Popieram @kasię13(grins)(prezent)
kasiulek212121
@gosia1984 nie zgadzam sie calkowicie z Twoja wypowiedzia.Wrecz mysle,ze jest odwrotnie.To,ze rodzice chrzcza dziecko jest dla mnie narzucanie wiary!Jest male i nie moze sie sprzeciwic.Dlaczego nie mozna dac wyboru swojemu dziecko w przyszlosci.Ja np moich dzieci nie chrzcze ,chce zeby same sobie wybraly wiare.I nie patrze na to co powiedza moje ciotki ,albo ludzie z miejscowosci.
kasiulek212121
No to wlasnie ,kazdy ma swoje zasady,wiec nie wypisuj ,ze to wyrzadzanie dziecku krzywdy!!!
kasiulek212121
no wlasnie @kasia13 jesem tez w takiej sytuacji i widze to tak samo jak Ty(prezent)(prezent)
babooshka
Zgadzam się z KAsią 13, kto jak nie rodzice przekażą dziecku wartości którymi kierują się w życiu, wyznaczą granice postępowania, przecież to naturalne że taka nasza rola.Potem dojdzie to co dziecko wyniesie z przedszkola,szkoły, co przekażą mu koledzy i koleżanki (a nie zawsze jest to przez nich przekazane w takim świetle w jakim być powinno np. o seksie)To wszystko będzie miało wpływ na ukształtowanie się jego osobowości...
kasiulek212121
to jest calkowicie INNA sytuacja.....
babooshka
sprawa wiary jest kwestią indywidualną i nie nam osądzać decyzje innych...
kasiulek212121
teraz jest przewrocenie kota ogonem....(krejzolka)(krejzolka)(wow)
karolincia
Wychowywanie ma to do siebie ze się coś narzuca ale rodzice robia to dla dobra dziecka w zgodzie ze swoimi przekonaniami i poglądami i nie chcą dziecka na pewno skrzywdzić, ja nie widze w tym nic złego ze tak jest. Jak dziecko dorosnie to tak czy siak moze iść swoją drogą chociaż często jest tak, że postępuje tak ja go wychowali rodzice. Ja wychowałam się wierze chrzescijańskiej i jestem chrzescijanka i nie wyobrazam sobie inaczej, jak mogłabym obwiniac rodziców że np. nie jestem muzułmanką.
Magdzik
W pewnym stopniu masz @KaSiU rację i zgadzam się z Tobą(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.