Menu

Naturalne planowanie rodziny... tak czy nie?

Jakie macie podejście do naturalnych metod planowania rodziny, czy przekonania religijne mają na to jakiś wpływ? Co decyduje w Waszym przypadku o wyborze takiej a nie innej metody?

ojciec
 912  7

Odpowiedzi

Ju25lka
naturalne planowanie rodziny jest dobre dla osób, które jeszcze się liczą z ewentualnym powiększeniem rodziny. Ja tam nie ufam takim metodom. Owszem ta wiedza jest przydatna jak się planuje dziecko, ale nie jako forma zabezpieczenia przed ciążą. Moje przekonania religijne nie mają tu nic do rzeczy.
Edit
No dla mnie to jest dobre nie ze względów religijnych ale np żeby tabletek nie zażywać. Jeśli jednak naprawde bym w ciąże zajść nie chciała to uważam ze to za słabe zabezpieczenie.
mumczinx
Tak jak napisała Ju25lka - do planowania dziecka owszem ale do zabezpieczenia nie.
ewela
NIE
kasia13_archiwum
Zgadzam sie z dziewczynami, NPR moze byc pomoca w ewentualnym zajsciu w ciaze. Jako metoda antykoncepcyjna troche sliski grunt.
norbik
Zgadzam się z koleżankami.Słabe to zabezpieczenie.
marynia
Ja, tak jak Beatka, jestem odmiennego zdania. Również z mężem od początku korzystamy z NPR i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to bardzo dobra metoda zarówno przy planowaniu poczęcia dziecka, jak i przy odkładaniu. Powtózę za Beatką: "Jeśli pozna się dobrze metodę i postępuje według jej reguł wszystko jest OK."-bo to prawda.
I tak jak dla Beatki jest to metoda zgodna z moją religią i sumieniem...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.