Menu

Naturalne sposoby na wybielanie zębów?

Moje drogie, mam hiperaktywne dziecko, za którym nadążyć to jest sztuka i muszę się przyznać, że pijam bardzo dużo kawy, która niestety odbija się na wyglądzie moich zębów. Chciałabym was spytać, czy macie może jakieś sprawdzone sposoby na to, aby wybielić zęby w naturalny sposób?

Nie interesują mnie chemiczne rozwiązania bo po prostu jestem przeciwko nim i wierzę, że na wiele przypadłości można sobie poradzić bez ich pomocy :)

Proszę, jeżeli którejś z was się udało, czy może się podzielić swoim sposobem i napisać o nim kilka słów?
Z góry wielkie dzięki!

antos14
 455  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Zdrowie medycyna naturalna zdrowie wybielanie zębów

Odpowiedzi

christella
Ja od niedawna stosuję olej kokosowy. Technika polega na płukaniu nim zębów na czczo. Codziennie rano biorę około łyżki, on pod wpływem temperatury się rozpuszcza i przetrzymuje go ok. 20 minut w buzi. Ja to robie dopiero od niedawna więc jeszcze nie powiem Ci jak to jest z efektami, ale kilka moich znajomych stosowało i każda mówiła, że pomogło :) Poza wybielaniem ma to jeszcze szereg innych zalet, więc chyba warto.
Ssanie oleju kokosowego - sposób na bielsze zęby i...

Płukanie ust olejem kokosowym możemy praktykować zarówno wtedy, gdy zależy nam na efektach typowo kosmetycznych, jak i w przypadku...

Anemona
nie wierze w naturalne sposoby. jest taka pasta perła czy jakoś tak z nakładkami na zeby , znajoma stosowała i jej wybieliło ząbki.
loli
To zależy tak naprawdę od kości zęba,ja stosowałam tą perłę i nakładki i nic więc dałam sobie spokój. Pozdrawiam
WiolkaKlaman
Ja też stosowałam nakładki i właściwie to mnie przez nie tylko dziąsła zaczęły boleć. Kiedyś moja mama wspominała o myciu zębów sodą oczyszczoną- ale uwaga niszczy to płytkę zębów. Ja stosuję pasty wybielające i to w sumie wszystko :)
felka
Tabletki z węglem pomagają, ale ja nie miałam potrzeby stosować. Proszek z takiej czarnej tabletki nakładamy na szczoteczkę i myjemy jak pastą. Potem trzeba porządnie zęby wypłukać, ale po 2 tygodniach widać już jakiś efekt. :)
fitmamusia
Jakiś czas temu również zaczęłam korzystać z nierafinowanego oleju z kokosa i szczerze mówiąc podobają mi się efekty! :) Zęby stają się coraz bielsze o 1 lub 2 odcienie. Szczególnie to był mój priorytet po rzuceniu palenia bo ząbki jednak ucierpiały przez 8 lat :( Oczywiście to nie jedyny specyfik, który stosuje, jednak czuję że działa, do tego olej z kokosa ma mnogość przeróżnych zastosowań. Podrzucam link do artykułu z świetnie opisanymi informacjami.

Pozdrawiam!
Olej kokosowy - Opinie, właściwości, zastosowanie,...

Poznaj lepiej olej kokosowy (rafinowany i nierafinowany) oraz jego właściwości w diecie i wpływ na włosy, ciało, skórę oraz dowiedz się...

Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.