Menu

nauka

Czy miałyście jakiś sposób nauki by zapamiętać dany materiał.
Czy wasze dzieci ,te które chodzą do szkoły mają jakiś sposób .
Mój syn wszystko uczy się śpiewając .Czasami to mam ubaw słysząc jak wyśpiewuje wyrazy z angielskiego by je zapamiętać .Teraz słyszę że śpiewa ucząc się mapy ,kierunków ,rzek ,gór .Mnie to bawi ,ale on ma swój sposób nauki i działa .

alinagj1o2
 481  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Szkoła i Kształcenie nauka

Odpowiedzi

amalka
Robiłam obszerne notatki (zwykle nie tylko z podręcznikow), grafy i wykresy. Do tego... ściągi, których następnie nie wykorzystywałam (grins) Ta metoda najbardziej sprawdzała się w przypadku fizyki mojej ulubionej. Moja siostrzyczka natomiast czytała na glos i powtarzala material do znudzenia. Do szału mnie to doprowadzało.

Zawsze szybko zapamietywałam materiał. Do matury przygotowywałam się w wieczór egzamin poprzedzający (grins)
sabina25
ja robiłam notatki, później kolorowo zaznaczałam najważniejsze informacje i je wkuwałam, powtarzałam czasami na głos czasami w głowie, jestem wzrokowcem więc podkreślone na kolorowo wyrazy szybciej zapadały mi w pamięć.
Zana
Kobieto ciesz się że dziecko samo znalazło swój sposób na skuteczną naukę.. to nie lada problem dla wieeeelu rodziców .. super .. na naukę historii ma nawet gotowca w formie jakiegoś zespołu ... ..."mieszko mieszko mój koeszko(...) " (grins)
alinagj1o2
Zana ja się cieszę .Lubi śpiewać to niech śpiewa ,jeszcze jak z tego taki pożytek to czemu nie .
Ja przeważnie pisałam ściągi ,ale bałam się potem je wyciągnąć .Jednak przez pisanie coś zapamiętywałam .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.